Marcin Wyrostek zagrał z Wodzisławską Orkiestrą Rozrywkową

Charyzmatyczny akordeonista Marcin Wyrostek, towarzyszący mu zespół Corazon i Wodzisławska Orkiestra Rozrywkowa pod dyrekcją Marka Soboty wspólnym koncertem zachwycili publiczność zgromadzoną w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Popisowy koncert ukształtowanych artystów i młodych, zdobywających doświadczenie muzyków, miał miejsce 12 maja. Bez wątpienia - i jedni i drudzy - dostarczyli słuchaczom niezapomnianych emocji, a zaprezentowany różnorodny repertuar trafił w ich gusta. Na wodzisławskiej scenie było folkowo, jazzowo i poetycko. Nie zabrakło też instrumentalnych improwizacji.

- Wielkie chapeau bas zwłaszcza dla młodych muzyków, którzy chcą grać i rozwijać swoje pasje. Podczas koncertu czerpaliśmy od nich dobrą energię. Mam nadzieję, że działało to także w drugą stronę. Doceniam ich ogromną wrażliwość – mówi Marcin Wyrostek. - Naszym celem są spotkania z publicznością. To są dla nas najważniejsze momenty, kiedy emocje ze sceny przenikają do serc słuchaczy. Czuliśmy, że podczas tego koncertu tak właśnie było – dodaje.

Na muzyczną ucztę złożyły się aranżacje znanych utworów. Licznie zgromadzona publiczność miała niepowtarzalną okazję do tego, by usłyszeć brawurowe wykonanie „Liber Tango”, „Roxanne” czy „Oblivion”. Owacje na stojąco były dowodem na to, że się podobało.

- To była prawdziwa muzyczna petarda! Orkiestra z Wodzisławskiego Centrum Kultury po raz kolejny pokazała świetny poziom artystyczny. Gratuluję wspaniałego występu u boku Marcina Wyrostka i cenię zaangażowanie oraz ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie koncertu – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

źródło: WCK