UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Mamy aż dwie nominacje do nagrody “Marka - Śląskie”!

Wodzisław Śląski w ramach tegorocznej, XI już edycji konkursu promocji województwa śląskiego “Marka - Śląskie” został doceniony dwukrotnie. Nominację do nagrody w kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu otrzymał - decyzją kapituły konkursu - wodzisławski dworzec kolejowy, natomiast w kategorii Media nominowana została - z czego jesteśmy ogromnie dumni - Gazeta Wodzisławska.

O nagrodę w kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu wodzisławski dworzec “powalczy” z m.in. Muzeum w Gliwicach i Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSSR w 1945 roku, zlokalizowanym w Radzionkowie. W kategorii Media oprócz Gazety Wodzisławskiej nominacja powędrowała do “Stron Ziemi Pszczyńskiej” s.c. z Bierunia.

Konkurs “Marka - Śląskie”, współfinansowany ze środków województwa śląskiego, ma na celu promowanie najlepszych firm, instytucji, organizacji, samorządów czy inicjatyw, które swój sukces osiągnęły zarówno dzięki sprzyjającej koniunkturze, mozolnej pracy, jak i w oparciu o właściwie dopasowane działania marketingowe i planowane budowanie marki. Kandydatów do nagrody rokrocznie mogą zgłaszać np. jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie czy organizacje trzeciego sektora. - Uhonorowany będzie mógł zostać każdy, kto swoją działalnością i postępowaniem buduje pozytywny wizerunek regionu oraz przyczynia się do budowania tożsamości regionalnej - przekazują organizatorzy. Jak zapowiadają, o tym, do kogo ostatecznie trafią nagrody oraz wyróżnienia w ramach 14 kategorii (m.in. gospodarka, nauka, kultura, sport), dowiemy się najpóźniej do 15 października br. Nagrodę przyznaje kapituła konkursu pod przewodnictwem marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego. W jej skład wchodzą m.in. przedstawiciele Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, TVP Katowice, Radia Katowice i Dziennika Zachodniego.