Laureaci Miejskiego Festiwalu Kultury Przedszkolnej

Aż 470 przedszkolaków zaprezentowało się przed publicznością w Wodzisławskim Centrum Kultury. Młodzi artyści wzięli udział w XXVI Miejskim Festiwalu Kultury Przedszkolnej, który odbywał się 10-11 maja.

Jury zobaczyło 26 prezentacji scenicznych i wybrało najlepsze. W kategorii dzieci 3-4 letnich pierwsze miejsce zdobyło Publiczne Przedszkole nr 19 za inscenizację taneczną pt. „Czy w przedszkolu mieszka wróżka?” przygotowaną przez Beatę Kłosok oraz Agnieszkę Mitrengę. Drugie miejsce zdobyło Publiczne Przedszkole nr 14 za wiązankę tańców śląskich pt. „Karlusy i Karolinki” przygotowaną przez Monikę Storkę, a trzecie wywalczyło Publiczne Przedszkole nr 4 za inscenizację muzyczną pt. „Tam kaj stoi stary szyb” przygotowaną przez Mariolę Kozioł i Katarzynę Godawę.

Wyróżnienia przyznano: PP nr 6 za inscenizacje muzyczną pt. „Zajączki w kapuście” przygotowaną przez Janinę Żmudę i Beatę Krauze. Wyróżnienie indywidualne za kreację aktorską Czarownicy dla Pauliny Karwot z PP nr 19 oraz za śpiew dla Oliwii Mitrengi z PP nr 8.

W grupie dzieci 5-6 letnich w kategorii teatr na podium stanęli:Publiczne Przedszkole nr 6 za program „Wspomnienia starzyków”, który przygotowały Jolanta Wagner i Bożena Pająk, Publiczne Przedszkole nr 5 za program „Taaki cyrk”, który przygotowała Anna Cielemęcka i ex aequo na trzecim miejscu: Publiczne Przedszkole nr 4 za program „Wielko śląsko familijo:”, który przygotowały Kamila Łatka i Beata Jończyk oraz Publiczne Przedszkole nr 1 za program „O rybaku i złotej rybce”, który przygotowały Jolanta Kamyk Katarzyna Dąbrowa. W kategorii inscenizacje taneczne pierwsze miejsce otrzymało Publiczne Przedszkole nr 18 za program „Zeflik i Utopce”, który przygotowały Aleksandra Szymanowska i Dorota Cios, drugie miejsce ex aequo otrzymało Publiczne Przedszkole nr 8 za program „Orkiestra górnicza”, który przygotowała Jolanta Wróbel i Publiczne Przedszkole nr 13 za program „Jackson Dance”, który przygotowała Bogumiła Skubela. W tej kategorii przyznano także dwa trzecie miejsca dla Publicznego Przedszkola nr 14 za program „Śląskie tańce -wywijoki”, który przygotowała Beata Mielańczyk i Publicznego Przedszkola nr 9 za program Śląskie tańce –„Trojak” i ”Dziubka dej”, który przygotowała Anna Jezierska.

yróżnienie otrzymało: PP nr 12 za program Na Śląską nutę- taiec –„Trojak”, który przygotowały Mirela Tlołka i Wioletta Szczepaniak oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 za program „Taniec łabędzi”, który przygotowała Dorota Zawada-Pniak.

Wyróżnienie indywidualne za kreację aktorską powędrowało do Kacpra Smolorza z Publicznego Przedszkola nr 13 oraz do Amelii Kawka z Publicznego Przedszkola nr 2.

Wydarzenie wspólnie organizowali: Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim i Wodzisławskie Centrum Kultury.

źródło: Gazeta Wodzisławska