UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Las w słoiku, czyli kreatywne warsztaty dla dzieci

Te warsztaty przygotowane zostały specjalnie z myślą o najmłodszych. W czwartek, 7 lipca odwiedź wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej i stwórz ze swoją pociechą niepowtarzalny las w słoiku. Będzie to zarówno świetna zabawa, jak i doskonała lekcja przyrody.

Las w słoiku to roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Warsztaty to świetna alternatywa dla tradycyjnej lekcji przyrody oraz twórczy i ciekawy projekt dla miłośników natury, zieleni i roślin. Tworzenie lasu w słoiku będzie dla dzieci cennym doświadczeniem, które poza jednorazowym spotkaniem z naturą, da im możliwość codziennego obserwowania i podglądania, jak przygotowany przez nich niewielki fragment zieleni się zmienia.

Na warsztaty powinny wybrać się osoby, które chcą poznać tajniki uprawy roślin. Las w szkle może być pierwszym krokiem do ogrodniczej pasji. Nie trzeba być specjalistą od uprawy roślin - na warsztatach uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę do stworzenia własnego lasu.

Osoby biorące udział w warsztatach poznają etapy sadzenia. Następnie każde dziecko otrzyma składniki do wykonania ogrodu w szkle.

Uczestnikom zapewniamy:

  • słoje,

  • żwirek, piasek, ziemię,

  • rośliny,

  • materiały dekoracyjne,

  • instrukcję pielęgnacji.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 7 lipca 2022 r. w godz. od 15:00 do 17:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Ślaskim (ul. Styczyńskiego 2). Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy (tel. 509 271 987).