Kultura

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury od lat z powodzeniem podbija kulturalnie serca mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i regionu. Repertuar dobierany jest tak, aby zaspokoić potrzeby widzów o różnych zainteresowaniach. Jednostka organizuje spektakularne koncerty, nieprzeciętne spektakle oraz imprezy plenerowe.

Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zostało powołane do życia 1 stycznia 1971 r. uchwałą Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Wodzisławiu Śląskim oraz decyzją Ministra Kultury i Sztuki. Na siedzibę nowo otwartej placówki obrano XVIII wieczny pałac fundacji rodu Dietrichstein.

Biblioteka i filie

Historia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim sięga 1949 roku, kiedy to na mocy uchwały Prezydium Miejskiej Rady Narodowej z dnia 9 maja została ona utworzona. Od tamtych czasów obiekt kilkakrotnie przechodził wielkie zmiany, których efektem jest obecna, doskonale znana wszystkim mieszkańcom miasta jednostka.

Zespoły artystyczne

Wodzisław Śląski kulturą stoi. W mieście działa wiele grup artystycznych, które godnie reprezentują miasto podczas zagranicznych turniejów. Jakie to zespoły?

Koła Gospodyń

W Wodzisławiu Śląskim prężnie działa kilka kół gospodyń wiejskich, które kultywują śląskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wystawy w mieście

Miłośnicy sztuki przez duże "S" znajdą w Wodzisławiu Śląskim wiele ciekawych wystaw czasowych. Gdzie w mieście najłatwiej natknąć się na wystawę obrazów bądź zdjęć?