Kultura

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury z powodzeniem podbija kulturalnie serca mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i regionu. Różnorodny repertuar, spektakularne koncerty, nieprzeciętne spektakle oraz imprezy plenerowe charakteryzują WCK. Co roku placówka organizuje kilkaset wydarzeń kulturalnych, od wielkoformatowych jak Dni Miasta czy Reggae Festiwal, po mniejsze, jak wystawy czy koncerty edukacyjne. Każda z inicjatyw cieszy się dużym zainteresowaniem.

Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zostało powołane do życia 1 stycznia 1971 r. uchwałą Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Wodzisławiu Śląskim oraz decyzją Ministra Kultury i Sztuki. Na siedzibę nowo otwartej placówki obrano XVIII wieczny pałac fundacji rodu Dietrichstein.

Biblioteka i filie

Historia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim sięga 1949 roku, kiedy to na mocy uchwały Prezydium Miejskiej Rady Narodowej z dnia 9 maja została ona utworzona. Od tamtych czasów obiekt kilkakrotnie przechodził wielkie zmiany, których efektem jest obecna, doskonale znana wszystkim mieszkańcom miasta jednostka.

Zespoły artystyczne

Wodzisław Śląski kulturą stoi. W mieście działa wiele grup artystycznych, które godnie reprezentują miasto podczas zagranicznych turniejów. Jakie to zespoły?

Koła Gospodyń

W Wodzisławiu Śląskim prężnie działa kilka kół gospodyń wiejskich, które kultywują śląskie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wystawy w mieście

Miłośnicy sztuki przez duże "S" znajdą w Wodzisławiu Śląskim wiele ciekawych wystaw czasowych. Gdzie w mieście najłatwiej natknąć się na wystawę obrazów bądź zdjęć?

Galeria "Art. Wladislavia"

Galeria Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej "Art. Wladislavia" powstała ponad 25 lat temu. Do dziś jest miejscem spotkań miłośników historii Wodzisławia Śląskiego oraz placówką, w której można znaleźć wszystkie publikacje związane z miastem. W galerii organizowane są liczne wystawy lokalnych twórców-amatorów.