UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kreatywność w PP 19

21 października, poniedziałek, godzina 9.30 … w grupie dzieci 5 – 6 letnich „Drużyna Krzysia” z Publicznego Przedszkola nr 19 poruszenie…. A, kto to? A, kto to poprowadzi dzisiejsze zajęcia?

Otóż tego dnia grupę odwiedziła Pani Teresa Kosiarek, trener twórczego rozwiązywania problemów. Gość przybył z ogromną walizką, aby przeprowadzić zajęcie na temat: „Wiem, co jem – poznajemy mniej znane produkty spożywcze i ich znaczenie w zdrowym odżywianiu.” Zmagania dzieci obserwowały zaproszone Panie nauczycielki
z wodzisławskich przedszkoli. Dzieci rozpoznawały i badały wybrane, mniej znane produkty zdrowego odżywiania: zboże – ziarna orkiszu, topinambur, owoce goi, różne rodzaje orzechów. Uzasadniały potrzeby spożywania ww. produktów dla zdrowego odżywiania, m. in. poprzez opracowanie listy zalet, wad i tego, co interesujące w badanych produktach. Trenowały umiejętności: wzajemnego słuchania, czekania na swoją kolej, wyciągania wniosków i prezentacji pracy zespołu. W czasie zajęć wykorzystywały heurystyki twórcze w myśleniu i poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie problemowe. A po zajęciach? Motywacja do kontynuacji, samodzielnego zgłębiania zagadnienia przez dzieci. Oj, nie obyło się bez dociekliwych pytań…..