UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kosmiczne zajęcia z Akademią Techniczną Małolata w PP18

Przygotowania do Destination Imagination we Wrocławiu ruszyły pełną parą. W związku z tym do grupy Jeżyków z Publicznego Przedszkola nr 18 został zaproszony specjalny gość – Pan Antoni Duda, który na co dzień działa w Akademii Technicznej Małolata.

Pan Antoni przybliżył dzieciom temat kosmosu. Następnie skupił się na sposobach poruszania się co doprowadziło do dwóch niezwykle ciekawych doświadczeń – z nadmuchanym przez dzieci balonem oraz dmuchawą, nad którą przedszkolaki umieszczały wybrany przedmiot sprawdzając czy jest on w stanie lewitować. Później przyszedł czas na kulminacje zajęć a mianowicie przybliżenie dzieciom jednego ze sposobów budowania rakiety, elementów, które powinna zawierać. Przedostatnim aspektem była budowa wyrzutni oraz praktyczne testowanie czy wyrzutnia działa prawidłowo. Każde dziecko miało możliwość wypróbowania wyrzutni na własnoręcznie zbudowanej rakiecie. Na koniec Pan Antoni zaprezentował dzieciom jeszcze dwa roboty, które po zaprogramowaniu wykonywały określone ruchy.

Grupa Jeżyki wraz ze swoimi Paniami jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje Panu Antoniemu oraz Akademii Technicznej Małolata za poświęcony czas i energię. Te zajęcia były dla dzieci prawdziwą gratką!