UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Koronawirus - pomoc dla seniora

W związku z koniecznością pozostania w domu, wynikającej z zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, poniżej przedstawiamy formy wsparcia ważne dla wodzisławskich seniorów.

ZAKUPY DLA SENIORA

Akcja „Zakupy dla Seniora” skierowana do osób potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów, jak również dla osób, które chciałby taką pomoc zaoferować. Organizatorem tej akcji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim. Wspiera ona osoby starsze, schorowane, niepełnosprawne, samotnie zamieszkujące Wodzisław Śląski, które nie mogą liczyć na pomoc bliskich i samodzielnie zrobić zakupów. Akcję polega na robieniu dla nich zakupów składających się z podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych, leków i środków czystości - w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.

Zgłoszenia od osób, które potrzebują takiej pomocy, przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu: 784 411 983. Z usługi "Zakupy dla Seniora" można skorzystać raz w tygodniu. Pracownicy MOPS-u będą weryfikować wszelkie sygnały, a następnie wyznaczać koordynatora, który ustali szczegóły dotyczące terminu oraz sposobu realizacji i rozliczenia zakupów. Pod tym samym numerem telefonu MOPS czeka również na zgłoszenia osób chętnych do pomocy jako wolontariusze w tej akcji.

UWAGA NA OSZUSTÓW!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim ostrzega przed oszustami, którzy żerują na sytuacji związanej z koronawirusem. Do Ośrodka spływają niepokojące zgłoszenia dot. naciągaczy podających się za pracowników socjalnych. Fałszywi pracownicy oferują pomoc w dezynfekcji mieszkania.

Seniorze, pamiętaj! Każdy pracownik socjalny posiada legitymację ze zdjęciem. Masz prawo go wylegitymować, a następnie zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z zapytaniem, czy taka osoba pracuje w danej jednostce. Seniorze, nie daj się oszukać!

W razie pojawienia się niepokojących sytuacji, wszelkich przypadków pojawienia się osób podających się za pracowników socjalnych prosimy o zgłoszenie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu: 32 45 90 650 lub do Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim pod numerem telefonu: 32 453 72 00.

WYPROWADZĘ TWOJEGO PSA

Stowarzyszenie Wodzisławskie Psy i Koty oferuje osobom starszym pomoc w codziennych obowiązkach związanych z wyprowadzaniem swoich pupili. Chętni mogą się zgłaszać do pana Rafała, który jest dostępny pod numerem telefonu: 605 109 891.