Kontrole Straży Miejskiej: kolejne mandaty

Od 21 listopada strażnicy miejscy na polecenie prezydenta miasta Mieczysława Kiecy prowadzą codzienne, wyrywkowe kontrole palenisk i spalanych w nich materiałów, towarzyszące kampanii "Zdemaskuj Smog". W ostatnich dniach osobom działającym na szkodę środowiska zostały wlepione mandaty. Poniżej prezentujemy dwa, opisane przez Straż Miejską, przypadki.

Po śladach na śniegu znaleźli sprawcę

25 stycznia do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że na ul. Wiklinowej nieznana osoba systematycznie wyrzuca do wąwozu na końcu drogi popiół z pieca.

Strażnicy po odnalezieniu miejsca, w którym znajdował się wysypywany popiół, zauważyli wiodące do jednej z pobliskich posesji ślady na śniegu. Bazując na nich, trafili do sprawcy zaśmiecenia i ukarali go mandatem karnym w wysokości 100 zł.

 

Palił lakierowanymi płytami

26 stycznia strażnicy miejscy prowadzili kontrolę posesji na ul. Konwaliowej w dzielnicy Zawada. W trakcie jednej z wizyt funkcjonariusze ujawnili zalegające na terenie nieruchomości duże ilości lakierowanych płyt wiórowych. Po otwarciu paleniska pieca węglowego okazało się, że również w tym miejscu znajdują się płyty. Złapany na gorącym uczynku sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

 

źródło: SM