Kontakt

Piękny budynek pałacu Dietrichsteinów mieści w sobie Urząd Stanu Cywilnego. Poniżej przypominamy, gdzie można załatwić konkretne sprawy, w jakich godzinach i pod jakimi numerami telefonów można uzyskać informacje.

Urząd Stanu Cywilnego mieści się w zabytkowym pałacu wzniesionym w latach 1743-1747 przez ówczesnego właściciela Wodzisławia – Guidobalda Józefa von Dietrichstein oraz jego małżonkę Marię Henckel von Donnersmarck ; jest najstarszym w Polsce przykładem barokowej architektury klasycystycznej. Jego otoczenie stanowi Park Zamkowy.
Urząd Stanu Cywilnego zajmuje pierwsze piętro pałacu i składa się w części reprezentacyjnej z : sali ślubów, poczekalni, sali bankietowej i garderoby .
W pięknych salach organizowane są nie tylko ceremonie ślubów ale także uroczystości związane z wręczeniem medalu „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” - ZŁOTE GODY, uroczystości o charakterze państwowym, konferencje naukowe, cykliczne koncerty i wiele innych.

Również na 1 piętrze znajdują się pomieszczenia biurowe dla poszczególnych stanowisk pracy urzędu:

  • rejestracja urodzeń

  • rejestracja małżeństw

  • rejestracja zgonów

  • wydawanie odpisów z ksiąg stanu cywilnego

Urząd Stanu Cywilnego obejmuje swym zakresem działania miasto Wodzisław Śl. oraz Gminę Marklowice .
Od października 1997 r. urząd korzysta z programu komputerowego do rejestracji stanu cywilnego firmy PTH „TECHNIKA” z Gliwic, a od 1 marca 2015 r. pracuje również w Systemie Rejestrów Państwowych „ŹRÓDŁO”.

Kontakt

Adres do korespondencji

Urząd Stanu Cywilnego
ul.ks.płk.Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski

Numery telefonów

  • 32 459 0630 - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego
  • 32 459 0631 - Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego
  • 32 459 0632 - Rejestracja Małżeństw
  • 32 459 0633 - Rejestracja Zgonów
  • 32 459 0634 - Rejestracja Urodzeń, wydawanie odpisów aktów

email
usc@wodzislaw-slaski.pl

Godziny pracy:
poniedziałek - środa 07.15 – 14.00
czwartek 07.15 – 16.00
piątek 07.15 – 12.00

Szczegółowe informacje na temat organizacji, kierownictwa oraz wewnętrznych komórek organizacyjnych USC znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Wodzisławia Śląskiego w sekcji Urząd Stanu Cywilnego Wodzisław Śląski: http://gmwodzislawsl.peup.pl/ oraz na stronie Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego w zakładce Urząd -> Urząd Stanu Cywilnego:  http://wodzislaw-slaski.pl/urzad-stanu-cywilnego .