UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Konkurs plastyczny z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich

fot. Gazeta Wodzisławska

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zapraszają do udziału w konkursie plastycznym na plakat upamiętniający setną rocznicę wybuchu Powstań Śląskich 1919-1920-1921.

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Prace oceniane będą przez jury w dwóch kategoriach: dzieci do 14. roku życia oraz młodzież i dorośli.

Plakat upamiętniający setną rocznicę wybuchu Powstań Śląskich 1919-1920-1921 może być wykonany dowolną techniką, w formacie A-3 lub A-2. Prace należy dostarczyć bądź przesłać do 31 maja 2021 roku na adres:

  • Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim, ul. Daszyńskiego 2, 44-300 Wodzisław Śląski lub
  • Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Rynek 24 (biura Muzeum), 44-300 Wodzisław Śląski.

Do pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą dane: imię i nazwisko autora, adres, numer telefonu, adres e-mailowy, wiek autora lub kategorię wiekową.

Cel konkursu

Celem konkursu jest m.in. pogłębienie wiedzy na temat lokalnej historii, szczególnie wiedzy dotyczącej powstań na Górnym Śląsku w latach 1919-1921 oraz promowanie postaw patriotycznych i odpowiedzialności obywatelskiej.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim [otwiera się w nowym oknie].