Konkurs na najlepsze powidła i szarlotkę

Prezydent Mieczysław Kieca zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie na najlepsze powidła i szarlotkę. Konkurs zostanie zorganizowany w ramach DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie odbędzie się 25 września na wodzisławskim Rynku.

W konkursach mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu wodzisławskiego - pojedynczo bądź grupowo (np. rodzinnie). Osoby chętne do udziału w zabawie będą musiały samodzielnie upiec szarlotkę lub przygotować powidła. Najsmaczniejsze z nich zostaną nagrodzone. Przygotowane potrawy należy dostarczyć 25 września na godz. 15:30 na wodzisławski Rynek, do namiotu organizatora. Prezentacje kulinarne szarlotek i powideł odbędą się po godz. 15:30.

Szczegółowe informacje dot. konkursów można znaleźć w regulaminach:

O festiwalu

Takiego wydarzenia w naszym mieście jeszcze nie było. Przed nami festiwal bogaty w jesienne smaki, kolory i zapachy. Prawdziwa uczta dla duszy i ciała. DzieJesie(ń) Festiwal, bo o nim mowa, to interaktywne spotkania m.in. z winiarzami, sprzedawcami serów, olejów, koncerty, warsztaty oraz wiele innych atrakcji dla całych rodzin. To wszystko odbędzie się już 25 września na płycie Rynku.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:00. Będzie wielkim, dwunastogodzinnym i rodzinnym wydarzeniem, podczas którego mieszkańcy i osoby odwiedzające miasto będą mogli zrobić jesienne zakupy na ekobazarze i kwiatobazarze, wziąć udział m.in. w degustacji serów, pieczywa, wina, warsztatach wikliniarskich, ekologicznych i artystycznych. Nie zabraknie również muzyki na żywo.