Koncert noworoczny w wykonaniu chórów

Chór Jadwiga podczas warsztatów muzycznych w Małej Moravce

Koncerty noworoczne organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury w Święto Trzech Króli to już tradycja. Nie inaczej będzie 6 stycznia. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać koncertów kolędowych w wykonaniu chórów.

Chór Jadwiga z WCK oraz Chór Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek wystąpią tego dnia dwukrotnie. O godz. 16.00 kolędy usłyszymy w kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny w Radlinie II, a o godz. 18.30 zespoły wystąpią w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim. Chórom towarzyszyć będzie orkiestra dęta Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego „Borynia”. Usłyszymy popularne, a także te mniej znane kolędy i pastorałki pochodzące z różnych krajów, w tym utwory związane z czeskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Występy muzyczne odbędą się w ramach projektu „Śląska muzyka” realizowanego przez Wodzisławskie Centrum Kultury i Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek. Jego realizacja dotyczy wspólnych działań obu chórów w obszarze polsko-czeskiego pogranicza. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

 

źródło: WCK