Komunikacja

Komunikacja kolejowa

Wodzisław Śląski powrócił na kolejową mapę Polski. I to w wielkim stylu, ponieważ teraz z naszego miasta można dostać się nie tylko do Rybnika czy Katowic, ale również do Pragi czy Warszawy.

Mapa komunikacji miejskiej

Mapa komunikacji miejskiej to narzędzi udostępnione mieszkańcom, aby mogli na bieżąco kontrolować plan przejazdu swojego autobusu.

Komunikacja miejska

Po naszym mieście jeździ sześć linii autobusowych, których organizatorem jest Miasto Wodzisław Śląski.

Komunikacja powiatowa

Wszelkie uwagi dotyczące linii autobusowych, dla których organizatorem transportu zbiorowego jest Powiat Wodzisławski można kierować na adres e-mail: autobusy@powiatwodzislawski.pl

MZK

Aktualnie MZK jest prężnie rozwijającą się organizacją. Zapewnia integrację w sferze zarządzania komunikacją miejską na obszarze gmin tworzących Związek. Komunikacja organizowana jest zgodnie z potrzebami gmin, uwzględnia potrzeby społeczności lokalnej i wzrost wykorzystania środków finansowych.

PKS Racibórz

PKS Racibórz zapewnia wodzisławianom dojazd do Raciborza i miejscowości znajdujących się na trasie.

PKS Świdnica

PKS Świdnica to firma, która obsługujemy linie na terenie całego powiatu świdnickiego, zapewniają przewozy na terenie województwa dolnośląskiego oraz na liniach dalekobieżnych do Zakopanego, Warszawy, Kołobrzegu, Mielna/Unieścia.

PKS Travel-Bus

Prywatna Komunikacja Samochodowa "TRAVEL BUS" Sp.j. działa na rynku od 1998 roku. Podstawą działalności firmy jest regularna komunikacja autobusowa.