UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Komunikacja na terenie miasta - pierwsze zmiany

Za nami pierwsze zmiany w systemie komunikacji publicznej na terenie miasta. Są one odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za przesłanie wszelkich propozycji zmian dotyczących rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, obowiązującego od 27 stycznia 2019 r. Wydział Architektury, Inwestycji i Dróg Miejskich Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego zebrał wszystkie zgłaszane uwagi i sugestie związane z nową siecią połączeń. Pracownicy Wydziału dokonali ich dokładnej analizy, a 5 i 6 lutego przekazali je do właściwych przewoźników.

Do Urzędu Miasta wiadomości dotyczące komunikacji zbiorowej na terenie Wodzisławia Śląskiego spływały przez kilkanaście dni. Dotyczyły zwłaszcza dopasowania rozkładów jazdy i możliwości dojazdu do ważnych dla Państwa punktów. Przy nanoszeniu zmian wzięta została większość uwag, które dostarczyli Państwo zarówno w formie pisemnej, jak i elektronicznej, w tym za pośrednictwem miejskich mediów społecznościowych. Tam, gdzie tylko było to możliwe, uwzględnione zostały wszystkie Państwa sugestie.

Zmiany w rozkładach linii powiatowych 37, 38 i 41 weszły w życie 24 lutego. Rozkład jazdy obejmujący ww. linie dostępny jest na stronie powiatu wodzisławskiego.

Zmiany odnoszące się do linii miejskich wprowadzone zostaną 4 marca. Obejmować będą wszystkie linie, tzn. A, B, C, D, E.

Zgodnie z Państwa oczekiwaniami na linii A wprowadzony zostanie dodatkowy kurs z Dworca Autobusowego do przystanku Wilchwy Osiedle, przez ul. Kopernika, umożliwiający uczniom dotarcie na godzinę 8:00 na zajęcia w ZPSWR, Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Jastrzębska), Szkole Podstawowej nr 9 (os. 1 Maja). Co ważne, uruchomiony zostanie również kurs powrotny po godzinie 14:00 z przystanku Wilchwy Osiedle do Dworca Autobusowego, przebiegający przez ul. Kopernika.

W odniesieniu do linii B planowany jest powrót do godzin odjazdu z rozkładu jazdy sprzed 27 stycznia.

Linie C1 i C2 zmienią trasę przejazdu. Zamiast pętli przez ul. Głożyńską autobus w każdym kursie dojeżdżać będzie do Pszowa.

Ww. linie obejmą łącznie 29 kursów, które powrócą do poprzedniego rozkładu jazdy – za wyjątkiem kursu po godzinie 4:00 i 22:00.

Na linii D również planowany jest powrót do godzin odjazdu z rozkładu funkcjonującego przed 27 stycznia.

Państwa sugestie posłużyły także do dokonania korekty kursów w ramach linii E.

Warto dodać, że bilety komunikacji powiatowej będą honorowane w autobusach komunikacji miejskiej. Pasażerowie chcący korzystać z linii powiatowych 37, 38 i 41 i komunikacji miejskiej, mają obowiązek dokonania zakupu biletu tylko na ww. linie powiatowe. To jedyna możliwość przejazdów z jednym biletem w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Należy podkreślić, że po 24 czerwca miasto zakłada obsługę wszystkich dzielnic Wodzisławia Śląskiego poprzez komunikację miejską.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przedstawione przez Państwa propozycje zmian.

Z wyrazami szacunku

Mieczysław Kieca, Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego

 

Zmieniony rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika - kliknij tutaj.