Komunikacja miejska: zmiany

Od 24 czerwca br. funkcjonować będzie nowy rozkład jazdy. Jest on odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

Linie miejskie

Powraca linia A, która obsługiwać będzie dzielnicę Wilchwy oraz linie C-1 i C-2, które zapewnią komunikację w dzielnicy Zawada i Kokoszyce.

Linie E-1, E-2 zostają zlikwidowane z powodu nierentowności. Na ich miejsce powróci linia C-1, C-2 oraz w kilku kursach linia D-1, D-2, łącząca Jedłownik Osiedle z Jedłownikiem Wieś. Powróci obsługa ul. Kopernika linią A. Uruchomiono również nową linię C-3, C-4, która ma na celu bezpośrednie połączenie Zawady z Pszowem oraz Wodzisławiem Śląskim, jak również z ul. Marklowicką, gdzie znajdują się ogródki działkowe i zakłady pracy.

Linie powiatowe

Linia nr 37, która obsługiwała dzielnicę Zawadę, Kokoszyce i Wilchwy została zlikwidowana. Powiat wodzisławski przywraca linię nr 42, która obsługiwać będzie Syrynię, Pszów i Wodzisław Śląski. W związku z tą zmianą miasto porozumiało się z operatorem komunikacji miejskiej i za jego zgodą postanowiło honorować bilety komunikacji powiatowej na liniach komunikacji miejskiej. Sprawa dotyczy osób, które posiadają bilety na linię nr 37, 38, 41 na miesiąc czerwiec.

Rozkład wakacyjny od 1 lipca

W związku z zaistniałymi zmianami w rozkładach komunikacji miejskiej do 30 czerwca obowiązywać będzie rozkład jazdy na dni robocze w dni nauki szkolnej. Rozkład jazdy na dni wolne od nauki będzie obowiązywał od 1 lipca do 31 sierpnia.

Nad wodzisławską komunikacją miejską czuwają pracownicy Referatu Dróg Wewnętrznych i Transportu Urzędu Miasta. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie do transportu publicznego w Wodzisławiu Śląskim prosimy kontaktować się właśnie z nimi (nr tel. 32 45 90 501, e-mail: inwestycje@wodzislaw-slaski.pl).

Rozkład jazdy komunikacja miejska - kliknij tutaj

Rozkład jazdy komunikacja powiatowa - kliknij tutaj