UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Komunikacja Miejska w nowej odsłonie

Miasto dąży do zapewnienia wysokiej jakości i integracji transportu zbiorowego

Przetarg na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w Wodzisławiu Śląskim został rozstrzygnięty. Dzięki temu od 27 stycznia wejdą w życie pierwsze zmiany w Komunikacji Miejskiej.

Wykonawca wyłoniony w przetargu to P.P.U.H. „KŁOSOK” Andrzej Kłosok. Złożona oferta cenowa wyniosła 17 694 028,80 zł brutto. Przedsiębiorstwo będzie świadczyć usługi do końca 2023 r. Założona została realizacja ok. 1 932 000 wozokilometrów. Podpisanie umowy z przewoźnikiem zaplanowano na 24 stycznia.

Od 27 stycznia funkcjonować będą nowe rozkłady jazdy autobusów. Można je pobrać, klikając tutaj.

Zmiany dotyczyć będą też przebiegu istniejących linii:

Umowa z przedsiębiorstwem oznaczać będzie także wprowadzenie do użytkowania w kolejnych miesiącach nowych miejskich autobusów.

Referat Dróg Wewnętrznych i Transportu poinformował także o bezpłatnych przejazdach autobusami Komunikacji Miejskiej w soboty i niedziele.

Jestem szczęśliwy, że będziemy mieli w Wodzisławiu Śląskim nowe, komfortowe autobusy oraz dużo lepszą sieć połączeń. To kolejny krok naprzód w rozwoju miasta – mówi prezydent Mieczysław Kieca.

Szerzej o rozwoju Komunikacji Miejskiej Wodzisławia Śląskiego będzie można przeczytać w kolejnych numerach Gazety Wodzisławskiej.

źródło: Gazeta Wodzisławska