UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Komunikacja

Komunikacja miejska

24 lutego nastąpiły pierwsze zmiany w nowym systemie komunikacji publicznej na terenie miasta. Są one odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez mieszkańców Wodzisławia Śląskiego.

Mapa komunikacji miejskiej

Mapa komunikacji miejskiej to narzędzi udostępnione mieszkańcom, aby mogli na bieżąco kontrolować plan przejazdu swojego autobusu.

Komunikacja kolejowa

Wodzisław Śląski powrócił na kolejową mapę Polski. I to w wielkim stylu, ponieważ teraz z naszego miasta można dostać się nie tylko do Rybnika czy Katowic, ale również do Pragi czy Warszawy.

Komunikacja powiatowa

Wszelkie uwagi dotyczące linii autobusowych, dla których organizatorem transportu zbiorowego jest Powiat Wodzisławski można kierować na adres e-mail: autobusy@powiatwodzislawski.pl

MZK

Aktualnie MZK jest prężnie rozwijającą się organizacją. Zapewnia integrację w sferze zarządzania komunikacją miejską na obszarze gmin tworzących Związek. Komunikacja organizowana jest zgodnie z potrzebami gmin, uwzględnia potrzeby społeczności lokalnej i wzrost wykorzystania środków finansowych.

PKS Racibórz

PKS Racibórz zapewnia wodzisławianom dojazd do Raciborza i miejscowości znajdujących się na trasie.

Trans-Bus Gliwice-Cieszyn

Trans-Bus to kolejny przewoźnik, który dzięki przystankom w Wodzisławiu Śląskim zapewnia mieszkańcom dojazd do wielu miast.

Leo Express

Leo Express to przewoźnik, który oferuje mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego transport w różnych kierunkach.