Komunikacja

Komunikacja miejska

Usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego w Wodzisławiu Śląskim świadczy firma KŁOSOK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

Komunikacja kolejowa

Wodzisław Śląski powrócił na kolejową mapę Polski. I to w wielkim stylu, ponieważ teraz z naszego miasta można dostać się nie tylko do Rybnika czy Katowic, ale również do Pragi czy Warszawy.

Komunikacja powiatowa

Wszelkie uwagi dotyczące linii autobusowych, dla których organizatorem transportu zbiorowego jest Powiat Wodzisławski można kierować na adres e-mail: autobusy@powiatwodzislawski.pl

MZK

Aktualnie MZK jest prężnie rozwijającą się organizacją. Zapewnia integrację w sferze zarządzania komunikacją miejską na obszarze gmin tworzących Związek. Komunikacja organizowana jest zgodnie z potrzebami gmin, uwzględnia potrzeby społeczności lokalnej i wzrost wykorzystania środków finansowych.

PKS Racibórz

PKS Racibórz zapewnia wodzisławianom dojazd do Raciborza i miejscowości znajdujących się na trasie.

Leo Express

Leo Express to przewoźnik, który oferuje mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego transport w różnych kierunkach.

Drogi miejskie

Jakie drogi są zarządzane przez miasto Wodzisław Śląski? Poniżej przedstawiamy pełen spis dróg, jednocześnie przypominając, że miasto zarządza drogami wyłącznie w zakresie działek geodezyjnych stanowiących własność miasta. Ponadto na terenie Wodzisławia Śląskiego znajdują się drogi powiatowe i krajowe, które mają osobnych zarządców.