UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kolejny dzień warsztatów larpowania w Bibliotece

Wczoraj, tj. 12 maja br. odbyły się kolejne warsztaty LARP'u w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim w ramach wydarzenia Fantastyczna biblioteka LARP “Kontener”. Tym razem uczestnicy skupili się na omówieniu oprawy gier fabularnych, czyli kostiumów i rekwizytów.

W środę, 12 maja br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbyły się kolejne warsztaty LARP'u w ramach wydarzenia Fantastyczna biblioteka LARP “Kontener”. Ponownie poprowadzili je Dawid Legierski i Jarosław Bech. Twórcy wielu LARP-ów, wieloletni członkowie Stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Twórczych, współtwórcy Larpu Fort, ojcowie założyciele Larpu-Szwardzwald, doskonali Mistrzowie Gry oraz bezbłędni odtwórcy ról niezależnych w niezliczonych scenariuszach.

Tym razem uczestnicy omawiali jeden z elementów LARP'a - oprawę, czyli kostiumy i rekwizyty. Tematem przewodnim było materialne tworzenie gier fabularnych.

- Walki w postaci interakcji dwojga graczy są bardzo istotne w grach fabularnych. W LARP'ie używana jest m.in. broń bezpieczna, którą można kupić, ale także zrobić samemu. Do zbudowania takiego rekwizytu wystarczy podejść do sklepu budowlanego i zaopatrzyć się w potrzebne materiały, które pozwolą nam ją przygotwać - opowiadali prowadzący warsztaty.

Wydarzenie zrealizowane w projekcie "Biblioteka BLISKO Ciebie" dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.