UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kolejne udogodnienia dla niepełnosprawnych

Trwa dyskusja o dostosowywaniu przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W tej kwestii w ostatnich miesiącach zorganizowane zostały miejska konferencja i panel. Pierwsze efekty wspólnych ustaleń w postaci kolejnych udogodnień dla niepełnosprawnych są już widoczne w mieście

Dzięki rozmowom z osobami niedowidzącymi, na schodach prowadzących na os. XXX-lecia pojawiły się specjalne, perforowane, żółte nakładki. Nie bez znaczenia jest tutaj kolor, który ma ułatwiać poruszanie się osobom słabo widzącym. Z myślą o osobach niewidzących postawiono na perforowaną powierzchnię nakładek. Wykonaniem zajęły się Służby Komunalne Miasta.

Warto wspomnieć także o dostawce zamontowanej przez pracowników SKM przy krawężniku na ul. Księżnej Konstancji. Dostawka umożliwia poruszanie się po tym fragmencie chodnika osobom na wózkach inwalidzkich. Dodatkowym atutem są kontrastujące kolory linii, stanowiące udogodnienie dla osób niedowidzących.

Dodatkowo, znajdujące się pomiędzy Rynkiem a Małym Rynkiem czarne słupki obklejono jasną taśmą. Ma to ułatwić przemieszczanie się po tym terenie osobom niedowidzącym i słabo widzącym.

W te sprawy, wspólnie z koordynator ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Barbarą Macharzyńską, angażuje się prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Wodzisławiu Śląskim Andrzej Bała.

źródło: Gazeta Wodzisławska