UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Kolejne kolejowe nowości

Wodzisławianie mogą korzystać nie tylko z większej liczby połączeń kolejowych na trasie Wodzisław Śląski-Rybnik. Dzięki zmienionemu, obowiązującemu od 10 czerwca rozkładowi jazdy, z miasta bezpośrednio można dojechać obecnie m.in. do Krakowa, Trójmiasta, Łeby czy Władysławowa.

Bezpośrednia podróż z Wodzisławia Śląskiego na Hel? Do Łeby? Teraz to możliwe dzięki sezonowemu, nocnemu pociągowi TLK Wydmy, który w związku z rewitalizacją trasy Nędza-Chyba kursuje linią kolejową nr 158, przez Wodzisław Śląski i Radlin. Pociąg ten jest dostępny dla mieszkańców w okresie pomiędzy 22 czerwca a 1 września. Godzina odjazdu z wodzisławskiej stacji to 20:41.

Obecnie z miasta bezpośrednio dojedziemy również m.in. do Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Łodzi, Bydgoszczy, Trójmiasta, Władysławowa, Juraty czy Jastarni. Jeżeli chodzi o zagraniczne cele podróży, dotrzemy np. do Pragi, Bratysławy czy Budapesztu.

Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującym rozkładem jazdy. Na łamach Gazety publikujemy harmonogram odjazdów ze stacji w Wodzisławiu Śląskim.

źródło: Gazeta Wodzisławska