Kolejna edycja Euroweeku dla uczniów SP10

Ostatni tydzień listopada uczniowie klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 10 wraz z nauczycielami spędzili bardzo intensywnie. Większość z nich już po raz drugi pojechała na Ziemię Kłodzką, aby wziąć udział w pięciodniowym Euroweeku - obozie szkoleniowo-językowym.

Euroweek jest międzynarodowym programem edukacyjnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego, kształtowanie zdolności przywódczych uczestników, rozwój kreatywności. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie. Uczy wielokulturowości i komunikacji społecznej.

Tym razem uczniowie SP10  mieli okazję pracować z wolontariuszami z takich krajów jak: Filipiny, Indie, Wietnam, Meksyk, Ukraina, Indonezia. Wśród wielu aktywności wychowankowie „Dziesiątki” uczestniczyli w dyskusjach, prezentacjach, zadaniach grupowych, pokazie talentów, karaoke, czy też "nocy kulturowej". Ponadto tworzyli reklamy, przedstawienia, uczyli się tańczyć salsę i śpiewać kolędę po filipińsku. Dla dzisiejszej młodzieży wielokulturowość nie jest utożsamiana z innością, która wzbudza niechęć przede wszystkim ze względu na brak wiedzy na ten temat. Dla uczniów ze SP 10 ze względu na liczne projekty wielokulturowość wzbudza zainteresowanie i szacunek.