UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

„Kocham Cię, Polsko!” w Szesnastce

W piątek, 9 listopada w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 Śpiewane pieśni patriotyczne, taneczne choreografie i  recytowane wiersze były podziękowaniem dla tych, którzy walczyli za Polskę, byśmy dziś mogli być z Niej dumni. Świąteczny charakter dnia podkreślał galowy strój uczniów przyozdobiony  biało-czerwonymi kotylionami.

O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie „Szesnastki” wraz z najmłodszymi Zespołu, czyli przedszkolakami PP nr 14,  wspólne zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do akcji "Rekord dla Niepodległej" Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN.

To nie jedyna forma uczczenia  narodowego jubileuszu. Dla Niepodległej odbyły się liczne wydarzenia, akcje, konkursy  w ramach szkolnego projektu „Kocham Cię, Polsko!”,  o których  informacje zamieszczono na stronie http://sp16wodzislaw.pl/niepodlegla.html oraz Facebooku szkoły.

Na akademii zostały zatem podsumowane wewnątrzszkolne konkursy z cyklu „Kocham Cię, Polsko!”. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za prezentowane wiersze, utwory patriotyczne i prace plastyczne. Mogli również zaprezentować się przed całą społecznością szkolną.

Dla wielu uczniów i nauczycieli był to dzień pełen patriotycznych uniesień.