UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

klasowe wigilijki SP 16

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas zwłaszcza dla dzieci. 21 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wodzisławiu Śląskim dzieci tradycyjnie obchodziły ten dzień uroczyście i zgodnie z tradycją.

Najpierw odbyły się zajęcia z wychowawcami i była to okazja do zorganizowania klasowych wigilijek. Uczniowie pięknie przygotowali stoły, ozdabiając je własnoręcznie wykonanymi stroikami oraz ustroili choinkę. Na stołach pojawiły się świąteczne ciasta, ciasteczka, które wcześniej upiekli i udekorowali, soki, herbata i owoce. W niektórych klasach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, moczka i makówki. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe życzenia. Było wspólne śpiewanie kolęd oraz opowieści na temat tradycji i zwyczajów świątecznych. Wspólne kolędowanie zintegrowało dzieci do tego stopnia, że w parach wykonywały kolędy. Oczywiście po świętowaniu nadszedł czas na  prezenty, które pod choinkę tradycyjnie przyniosło "Dzięciątko".
Po klasowych spotkaniach przy opłatku, cała społeczność szkolna uczestniczyła w szkolnym kolędowaniu, do którego przygrywała szkolna orkiestra pod kierunkiem p. Michaliny Gardzielik. Na zakończenie uczniowie klasy IV a i klas ósmych wystąpili w „Bajkowych jasełkach”.

Miło spędzony czas był dla wszystkich okazją do refleksji.

Fotorelacja na Facebooku szkoły,