UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Karta Seniora /ulgi/

W ramach Wodzisławskiej Karty Seniora każdy posiadacz karty, za okazaniem dowodu osobistego, będzie mógł skorzystać z licznych zniżek.

 • Zniżki w jednostkach miejskich

  • Muzeum w Wodzisławiu Śląskim - osoby, które pokażą Wodzisławską Kartę Seniora, będą mogły skorzystać z wejść ulgowych do placówki.
  • Miejski Ośrodka Sportu i Rekreacji "CENTRUM" - zniżki dotyczą infrastruktury sportowej (np. lodowisko), gdzie seniorzy wchodzić będą w cenie biletu ulgowego, podobnie sytuacja wyglądać będzie na ośrodku Balaton, gdzie przysługiwać będą im ulgowe ceny na wypożyczenie sprzętu pływającego. W ramach programu przewidujemy dodatkowe zajęcia dla posiadaczy Wodzisławskiej Karty Seniora, takie jak aqua-aerobik, zajęcia dla osób z nadwagą oraz zajęcia aerobiku w salce.
  • Wodzisławskie Centrum Kultury - planujemy nawet do 50 procent zniżki na imprezy kulturalne opatrzone logo Wodzisławskiej Karty Seniora – informuje Agnieszka Trzeciok z WCK.

  Firmy prywatne, które przystąpiły do programu Wodzisławska Karta Seniora

  • OKO-MED - Firma świadcząca usługi medyczne w zakresie okulistyki oraz optyki. Firmę wyróżnia bezkompromisowa selekcja opraw okularowych oraz jakość i precyzja soczewek okularowych, niemieckiej firmy Rodenstock. Z kolei nowoczesny sprzęt, w który wyposażony jest gabinet, umożliwia diagnostykę na wysokim poziomie oraz dobór odpowiednich okularów progresywnych. Każdy klient może liczyć na miłą i profesjonalną obsługę, sprzyjającą kreatywnemu podejściu do jego potrzeb. Odział firmy znajduje się w Wodzisławiu Śląskim, na ul. Zamkowej 4, lok. 2. Więcej informacji o firmie znajdziecie, klikając tutaj.

   Dla beneficjentów programu Wodzisławska Karta Seniora oferuje następującą zniżkę: 20% rabatu na jedną kompletną parę okularów.


   

   

   

   

   

   

   

  • Usługi Ubezpieczeniowo - Edukacyjne Mgr Irena Dratwa -  firma świadcząca usługi w zakresie ubezpieczeń firmy PZU oraz zajmująca się poszerzaniem wiedzy w zakresie poprawy jakości życia osób chorych, jak i podopiecznych zmagających się z przewlekłymi chorobami swoich bliskich, osób niesamodzielnych, seniorów. 

  Dla beneficjentów programu Wodzisławska Karta Seniora oferuje:

  1. do 10% zniżki dla nowych klientów z zakresu: Plan na zdrowie w wariancie ubezpieczenia rodzinnego podstawowym i dodatkowym,
  2. do 30% zniżki dla nowych klientów z zakresu: sport, w życiu prywatnym, zawodowe, przewoźnika drogowego, nauczycieli, wychowawców, opiekunów, edukacja, zakresu medycznego,
  3. do 30% zniżki dla nowych klientów z zakresu komunikacyjnego: OC, AC, Pomoc w drodze, Ochrona prawna, Asystent zdrowotny, NNW,
  4. do 30% zniżki dla nowych klientów za zakresu majątkowego: ubezpieczenia domu i garażu, ubezpieczenia mieszkania, ubezpieczenia firm,
  5. do 30% zniżki dla nowych klientów z zakresu rolniczego: ubezpieczenia gospodarstw rolnych, ubezpieczenia zwierząt,
  6. do 30% zniżki dla nowych klientów z zakresu następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży,
  7. 20% zniżki na szkolenia w zakresie edukacji zdrowotnej działającej na pograniczu zdrowia i choroby ukierunkowanej w stronę działań profilaktycznych.

   

  • Audiofon - firma zajmująca się badaniem słuchu oraz sprzedażą i wypożyczaniem aparatów słuchowych. Wodzisławski oddział firmy Audiofon znajduje się przy ulicy 26 marca 164, na parterze, gabinet nr 14. Więcej o fimie znajdziecie tutaj.

  Dla beneficjentów programu Wodzisławska Karta Seniora Audiofon przygotował szeroką ofertę bezpłatnych usług oraz zniżek:

 • bezpłatna diagnostyka słuchu i konsultacja audioprotetyczna,
 • bezpłatne dopasowanie apartów słuchowych,
 • bezpłatne wypożyczenie aparatów słuchowych na okres testowy,
 • bezpłatna, pięcioletnia opieka audioprotetyczna i przeglądy aparatów słuchowych po zakupie,
 • 25% zniżki na zakup baterii,
 • 25% zniżki na zakup filtrów i akcesoriów pielęgnacyjnych.

   

   

  Dla beneficjentów programu Wodzisławska Karta Seniora Corpus Sanum oferuje: 

 • 10% rabatu na wszystkie oferowane zabiegi. 

   

  •  Stanmed24 - firma z  branży medycznej specjalizującą się w sprzedaży urządzeń do leczenia bezdechu sennego i chrapania, diagnostyce zaburzeń oddychania w czasie snu, wypożyczaniu sprzętu rehabilitacyjnego (koncentratory tlenu oraz łóżek rehabilitacyjnych) oraz sprzedaży urządzeń wspomagających oddychanie oraz poruszanie się. Więcej o fimie znajdziecie tutaj.

  W zależności od potrzeb nasz nowy partner przygotował dla wodzisławskich seniorów liczne zniżki:

  • Przy wypożyczeniu koncentratora tlenu - akcesoria do tlenoterapii GRATIS (nawilżacz, kaniula),
  • Przy zakupie koncentratora tlenu - rabat 5%,
  • Przy wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego - wysięgnik do podciągania się GRATIS,
  • Przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego automatycznego na pilot - rabat 5%,
  • Badania bezdechu sennego (diagnostyka bezdechu sennego i chrapania) - konsultacja lekarza GRATIS,
  • Aparaty do leczenia bezdechu sennego i chrapania CPAP, AutoCPAP (zestaw z nawilżaczem rura podgrzewana GRATIS),
  • Aparaty do leczenia bezdechu sennego i chrapania CPAP, AUTOCPAP - rabat 5% przy zakupie prywatnym (bez refundacji NFZ) - kalibracja/ ustawienie aparatu GRATIS,
  • 5% zniżki na cały asortyment nie refundowany przez NFZ,
  • Doradztwo techniczne przy wyborze urządzeń medycznych i sprzętu rehabilitacyjnego - GRATIS .

   

   

  • Berger - firma zajmuje się kompleksowo procesem tworzenia śląskich specjałów -– od skupu trzody po sprzedaż hurtową i detaliczną swoich towarów. 

  Dla beneficjentów programu Wodzisławska Karta Seniora firma Berger oferuje:

  • 3% rabatu na zakupy w bistro oraz w sieci sklepów zakładów mięsnych Berger na cały asortyment.

      

  • Poradnia 'Dobry Dietetyk' - Wodzisławscy Seniorzy mogą liczyć na kolejne zniżki, gdyż do naszego programu właśnie dołączyła Poradnia 'Dobry Dietetyk' z Wodzisławia Śląskiego. Poradnia świadczy usługi z zakresu dietetyki klinicznej.

  Oto, co Poradnia mówi sama o sobie: Właściwe odżywianie ma znaczenie nie tylko dla zachowania zdrowia i szczupłej sylwetki, ale przede wszystkim jest istotne w procesie leczenia. Udzielamy porad dietetycznych oraz układamy jadłospisy dopasowane do indywidualnych potrzeb – wspomagamy leczenie dietą m.in. miażdżycy, cukrzycy, dny moczanowej i innych schorzeń. Wykonujemy także pomiary składu ciała -dysponujemy analizatorem wykorzystującym metodę bioimpedancji elektrycznej. Nasze jadłospisy opierają się na odżywczych produktach spożywczych, nie stosujemy suplementów.

  Adresy gabinetów:

  Ul. Radlińska 16, Poradnia Zdrowia Psychicznego Al.-Med.

  Ul. Wolności 80, Przychodnia Rodzinna Plutowie

  Kontakt: 572 384 720

  Dla beneficjentów programu Wodzisławska Karta Seniora firma Dobry Dietety oferuje:

  • rabat w wysokości 20% na każdą wizytę.

   

   

  • Hotel Krokus - hotel znajduje się w Wiśle i specjalizuje się w organizacji turnusów rekreacyjno-rehabilitacyjnych m.in. dla osób starszych. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

  Krokus piękny widok na całą panoramę miasta zawdzięcza wyjątkowemu położeniu na zboczu Partecznika, na wysokości 529 m n.p.m – wystarczy tylko otworzyć okno, by Twoim oczom ukazał się niezapomniany widok Beskidów i leżącej w ich sercu Wisły. Krokus znajduje się blisko centrum miasta, do którego można dojść w niecałe 20 minut. Obiekt usytuowany jest w cichej i spokojnej okolicy, z dala od hałaśliwych ulic, co gwarantuje spokój odpoczywającym.

  Seniorzy po okazaniu Wodzisławskiej Karty Seniora otrzymają:

  • rabat w wysokości 10% na dwutygodniowy pobyt rehabilitacyjny,
  • lub 5% zniżki na tygodniowy pobyt rekreacyjno-rehabilitacyjny,
  • beneficjenci programu mogą również liczyć na zniżki przy wykupieniu min. trzech noclegów - w takim przypadku koszt jednej doby z dwoma lub trzema posiłkami wyniesie odpowiednio 65 lub 68 zł za osobę.

   

   

  • Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy OLIWIA - znajduje się w Kołobrzegu i specjalizuje się w organizacji turnusów rehabilitacyjnych m.in. dla osób starszych. Kontakt dla seniorów: 94 35 172 07, 570 964 135. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

  W pogoni za coraz to nowocześniejszymi atrakcjami zapominamy, czym jest prawdziwy wypoczynek. Według nas, aby odpocząć potrzeba spokoju i wyciszenia. Nasz kameralny Ośrodek, w którym panuje rodzinna atmosfera jest przeciwieństwem komercyjnych, tłocznych monumentalnych obiektów wypoczynkowych. U nas jesteś naszym gościem, a nie kolejnym klientem.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora otrzymają:

  • rabat w wysokości 10% na wszytkie usługi dostępne w Ośrodku.
   
   
  • Europejska Grupa Medyczna Południe Sp. z o.o. - firma zajmuje się organizacją leczenia zaćmy za granicą. Kontakt dla Seniorów: 22 290 55 55, kontakt@leczsiezagranica.pl. Więcej informacji tutaj

  Od momentu wejścia w życie przepisów umożliwiających polskim pacjentom leczenie za granicą, pomagaliśmy pacjentom w organizacji i uzyskaniu refundacji za takie leczenie. Naszą misją jest dostarczenia polskim pacjentom dostępu do najwyższej jakości usług medycznych. Najważniejsze dla nas są zdrowie oraz bezpieczeństwo naszych klientów, które zapewniamy dzięki kompleksowej obsłudze oraz współpracy jedynie z najwyższej klasy renomowanymi klinikami w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. Zależy nam na pełnej satysfakcji naszych pacjentów od momentu pierwszego kontaktu z nami aż do momentu zakończenia leczenia przez pacjenta i uzyskania refundacji od NFZ.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • wariant podstawowy: rabat 10% (od ceny po refundacji) na Pakiet Podstawowy, Blłekitny i Srebrny;
  • wariant z finansowaniem: rabat 100 zł na Pakiet Podstawowy, Błękitny i Srebrny,
  • dodatkowo Wodzisławscy Seniorzy mogą brać udział w bezpłatnych wykładach na temat zdrowia oraz licznych promocjach.

   

   

  • Optyk Rozmus - jest to salon optyczny usytuowany jest w ścisłym centrum Wodzisławia Śląskiego przy ulicy Targowej 19 w Galerii Handlowej Karuzela. Od pierwszego dnia istnienia salonu starają się sprostać wymaganiom klientów oraz dbają o ich komfort i zadowolenie. Cechują się jakością i profesjonalizmem. Zespół tworzą osoby z pasją, pełne pozytywnej energii, które w każdej chwili chętnie pomogą, doradzą oraz zadbają o potrzeby klientów. Posiadają najnowszej generacji sprzęt, bogatą ofertę opraw okularowych, okularów przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych, a także różnego rodzaju akcesoria optyczne. Jednak to nie wszystko. Można tam również przeprowadzić badania wzroku, które pomoże określić moc okularów oraz dopasować soczewki kontaktowe, które wykonuje dyplomowany optometrysta i kontaktolog Sabina Wojtynek.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  •  5% rabatu na okulary korekcyjne,
  • w przypadku zakupu dwóch par rabat wzrośnie do 10%.

   

  • Inter Cars SA -  to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów jak też znacznie tańszy lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów. Wodzisławska filia mieści się przy ulicy Kokoszyckiej 131 c w Wodzisławiu Śląskim

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • rabat ogólny 10%,
  • rabat na opony, akumulatory i oleje - 5%,
  • dodatkowo z tą kartą można będzie dokonać zakupów z w/w rabatami we wszystkich oddziałach na terenie ROW, t.j. Rybnik, Racibórz, Wodzisław Śląski , Jastrzębie Zdrój i Żory.

   

   

  • Sklep sportowy Monsun - sklep turystyczno-sportowy. Stoisko firmowe marek: 4F, Asics, New Balance, Reebok, Adidas, Regatta, Dare2B. Sklep Monsun mieści się na ul. Mendego 28 w Wodzisławiu Śląskim

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • zniżka 7% na cały asortyment sklepu, bez produktów marki 4F. W przypadku produktów w promocyjnej cenie, rabaty nie sumują się.
   
   

  • Salon fryzjerski Euforia - zlokalizowany jest na ulicy 26 Marca 2A. W ofercie salonu znaleźć można wszelkie usługi związane z pielęgnacją i dbaniem o włosy każdego klienta. Salon oferujem strzyżenie, modelowanie i fryzury na każdą okazję.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • rabat 10% na wszystkie zabiegi będące w ofercie salonu.   

   

  • Fizjoterapia Salute - to mobilny gabinet fizjoterapii, który ma do zaoferowania: masaż klasyczny, kinezyterapię, terapię czaszkowo-krzyżową, fizykoterapię czyli lasek, ultradźwięki oraz prądy. Wszystkie zabiegi są wykonywane w domu pacjenta. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 25% zniżki na terapię czaszkowo-krzyżową,
  • 20% zniżki na kinezyterapię.

   

   

  • Pytlik-Ubezpieczenia - do dyspozycji klientów są dwa biura: jedno w Wodzisławiu Śląski, oddział Grupy ERGO HESTIA, przy ulicy Wałowej 1 czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00, a w soboty 9:00-13:00, a kolejne w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Węglowej przy kopalni Borynia ( przychodnia ZLZ, pokój nr 2) czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00. Pytlik-Ubezpieczenia gwarantują fachowe doradztwo w zakresie ubezpieczeń. Oferują ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, firm, osobowe, zdrowotne. Pomogą również w ubieganiu się o odszkodowanie, jak również mogą zapewnić samochód zastępczy i bezpłatne doradztwo. Skontaktować się z nimi można pod numerami telefonów: 32 440 73 63, 602 670 135, 664 176 908, 694 699 164. Kontakt możliwy jest również przez maila pytlik.ubezpieczenia@gmail.com i stronę internetową: www.pytlik-ubezpieczenia.com.pl.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  •  przy zakupie ubezpieczenia (Ergo Hestia) domu/mieszkania/firmy zniżka do -20%. Z promocji można korzystać w biurach: Wodzisław Śląski, ul. Wałowa 1 (oddział Ergo Hestia), Jastrzębie Zdrój, ul. Węglowa 4 (przychodnia ZLZ pokój nr 2), Rybnik, Jankowicka 9 (OSK Baza Transgór)
   Czyżowice, ul. Wodzisławska 2B (Auto Systemy), Żory, ul. Krótka 5. Możliwy jest również dojazd do klientów po wcześniejszym umówieniu się.

   
   
   
  • Zoolandia - to jedyne takie miejsce, w których dzieci poczują się jak w bajce. Zoolandia znajduje się na ulicy Targowej 5 w Wodzisławiu Śląskim. Jest czynni od 10:00 do 21:00 – codziennie. Skontaktować się można pod numerem telefonu tel: 032 454 70 80 lub emailowo: biuro@zoolandia.eu.

  Zapraszamy Państwa do jednego z najpiękniejszych placów zabaw w Polsce. Dzięki wzmocnieniu wyjątkowej 3 poziomowej konstrukcji również dorośli mogą świetnie się bawić i spalać kalorie pośród labiryntów, torów przeszkód, na zjeżdżalniach, zamku dmuchanym i basenie z piłeczkami. Posiadamy także szczególne miejsce dla dzieci do 3 lat, gdzie mogą one bezpiecznie poznawać atrakcje placu zabaw. Przytulna kawiarenka z doskonałą kawą, gorącą czekoladą oraz znakomitą herbatą, napojami i łakociami pozwala zrelaksować się, poczytać dostępną u nas prasę, pooglądać TV oraz skorzystać z Internetu. Bez wątpienia naszym atutem są doskonali Animatorzy, którzy bawią się z dziećmi na urodzinach i balikach w salkach na naszym placu oraz imprezach wyjazdowych typu wesela czy festyny. Animatorzy szkoleni są przez cały rok i można ich spotkać również w hotelach w kraju i za granicą . Zawsze są gwarancją dobrej zabawy . Darmowa całodniowa opieka oraz nocne imprezy pozwalają rodzicom na dogodne gospodarowanie swoim czasem. Stali bywalcy korzystają z szeregu zniżek oraz kuponów rabatowych. Honorujemy także karty programu Wodzisław Śląski – tu kupuj , jesteśmy członkiem Izby Gospodarczej.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • wszystkim seniorom, będącym posiadaczami Wodzisławskiej Karty Seniora, którzy przyjdą do Zoolandii z wnuczętami, firma oferuje kawę w kawiarence z 50% zniżką.   

   

  • FIREMED - prowadzi działalność podzieloną na trzy dziedziny. Pierwszą jest transport sanitarny zarówno dal szpitali, przychodni, jak również i osób prywatnych (wizyta u lekarza, dowóz do sanatorium, dowóz na badania) a usługi te są świadczone na terenie całej Unii Europejskiej. Drugą dziedziną jest zabezpieczenie medyczne wydarzeń kulturalnych i sportowych, a trzecią jest prowadzenie szkoleń z zakresu pierwszej pomocy – mowa zarówno o kursie podstawowym, jak i profesjonalnych szkoleniach z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników WOPR. Stacja wyjazdowa firmy mieści się w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Bojowników 52, a telefon dyspozytora to 513 514 112. Strona internetowa firmy to www.firemed.eu.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  •  20% zniżki na transport sanitarny.

   

   

   

   

  • Arka Vitae S.A. czyli dwa ośrodki sanatoryjne w Ustroniu. Mowa o Ośrodku Magnolia, zlokalizowanym w Ustroniu przy ulicy Szpitalnej 15 (tel. 33 854 36 90, strona internetowa: www.hotel-magnolia.pl) oraz o Ośrodku Tulipan, zlokalizowanym przy ulicy Szpitalnej 21 (tel. 33 854 37 80, strona internetowa: www.hotel-tulipan.pl). Specjalizują się tam w organizacji pobytów sanatoryjnych bez skierowania, pobytów wypoczynkowych, zdrowotnych i rehabilitacyjnych dla seniorów.

  W ramach pobytu oferujemy zabiegi z zakresu balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, termoterapii, fizykoterapii, inhalacja oraz masaże – przedstawia część oferty Dorota Wlaźlak, dyrektor marketingu.

   

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • zarówno w Ośrodku Magnolia, jak i w Ośrodku Tulipan, oferowany jest rabat 10% na pobyty sanatoryjne klasyczne, jak i na pobyty sanatoryjne z kuracją ziołami Ojca Grzegorza Sroki.   

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 12 proc. zniżki na zakup abonamentu na sprzątanie mieszkania lub samochodu,
  • 15 proc. zniżki na pranie dywanów i tapicerki meblowej,
  • 10 proc. zniżki na zakup abonamentu na opiekę nad grobami,
  •  jednorazowe mycie grobu w cenie 15 zł,
  • kompleksowe mycie samochodu w cenie 60 zł,
  • kompleksowe mycie samochodu wraz z praniem tapicerki za 120 zł.

   

   

  • Uzdrowisko Wysowa - Wysowa Zdrój to urokliwa miejscowość, położona w pięknej, słonecznej kotlinie, otoczonej wzgórzami południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego, tuż przy granicy ze Słowacją. Rozległe bezpieczne przestrzenie stanowią doskonałe warunki do spacerów pieszych, a powietrze pozbawione zanieczyszczeń pozwala na swobodny oddech. Pobyt w Uzdrowisku Wysowa SA to wspaniała kuracja dla ciała i ducha – można tu znaleźć zarówno zdrowie i wytchnienie od zgiełku, jak i przeżyć przygodę związaną z poznawaniem wyjątkowej kultury regionu. Dzięki doskonałej bazie leczniczej uzdrowisko oferuje leczenie cukrzycy, układu moczowego (hemodializa i dializa otrzewnowa, układu pokarmowego, oddechowego, kostno-stawowego i mięśniowego. W ofercie dostępne są różne formy pobytów: wczasy wypoczynkowe, lecznicze, turnusy rehabilitacyjne, wczasy dla emerytów i rencistów, turnusy dla diabetyków, dla osób dializowanych oraz pobyty grupowe. Uzdrowisko Wysowa SA jest producentem naturalnej wody mineralnej Wysowianka z jodem, wód leczniczych Józef, Henryk, Franciszek, napoi gazowanych oraz Aqua Kosmetyków na bazie leczniczych wód mineralnych. Więcej informacji: www.uzdrowisko-wysowa.pl.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 10 proc. rabatu na wczasy lecznicze i turnusy rehabilitacyjne,
  • 20 proc. rabatu ma oferty „S.O.S. dla kręgosłupa”, „W harmonii ciała i ducha”,
  • 10 proc. rabatu na dodatkowe zabiegi,
  • Aqua Kosmetyk - jedna sztuka za tydzień pobytu.

  Powyższe rabaty nie łączą się z innymi rabatami, promocjami, ofertami last minute. Klient wybiera ofertę korzystniejszą dla siebie.

   

   

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 10 proc. na wszystkie dania z karty, z wyłączeniem napoi gazowanych i alkoholi.

   

   

  • Studio urody „ARTEMISS” - zostało stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie piękno i profesjonalizm. W naszym salonie skorzystać można z usług fryzjerskich, kosmetycznych oraz odnowy biologicznej. Firma, która znajduje się w Marklowicach, na ulicy Wyzwolenia 73.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 10% zniżki na usługi fryzjerskie,
  • 10% zniżki na usługi kosmetyczne,
  • 10% zniżki na stylizację paznokci. 

   

   

  •  Fizjo & You - to mobilny gabinet fizjoterapeutyczny, który na swoim wyposażeniu posiada nowoczesny sprzęt, pozwalający na przeprowadzenie różnych zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak zabiegi ultradźwiękami, polem magnetycznym, laserem czy elektroterapia. W ofercie Fizjo& You znajdują się także masaże lecznicze czy ćwiczenia indywidualne, które pozwolą wrócić do formy. Zaletą firmy jest to, że dojeżdża do pacjentów, co zwłaszcza w przypadku seniorów jest dużym udogodnieniem. W razie zainteresowania ofertą nowego partnera Wodzisławskiej Karty Seniora należy kontaktować się z Dominiką Cuber, numer telefonu: 500 135 240. Można również śledzić profil na facebooku [otwiera się w nowym oknie].

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 10% zniżki na zabiegi fizykalne – ultradźwięki, laser, pole magnetyczne i elektroterapia,

  • 10% zniżki na masaże lecznicze i ćwiczenia idywidualne,

  • w przypadku wykupienia pełnego pakietu rehabilitacyjnego, w skład którego wchodzą masaż, ćwiczenia i zabiegi, firma również proponuje 10% zniżkę,

  • dojazd gratis.   

  • CLUB MEDICO sp. Z o.o. Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej ze Szczyrku -  przez 3 dni, w OSW Zagroń w Szczyrku skorzystać można z analizy składu ciała, uzyskać indywidualne zalecenia dietetyczne, korzystać z zajęć ruchowych z indywidualnymi zaleceniami trenera. Oceniany jest także układ kostno-szkieletowy. Podczas 3-dniowych warsztatów odbywa się także gimnastyka umysłowa, czyli coraz bardziej popularny brainfitness. Jest to specjalny zestaw ćwiczeń, mających na ceku wyćwiczenie mózgu. Odpowiedni ich dobór i częstotliwość ma gwarantować osiągnięcie pożądanych rezultatów. Korzyści jest wiele. Najczęściej wymieniana jest poprawa koncentracji, spostrzegania, przetwarzania informacji; zwiększenie zapamiętywania, szybsze myślenie, usprawnienie procesów przypominania czy przyspieszenie procesów poznawczych. W razie zainteresowania ofertą partnera  należy się kontaktować z Pawłem Lejmanem, dyrektorem Centrum Profilaktyki Przeciwstarzeniowej, pod numerem telefonu: 607 547 353.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 10% rabatu na noclegi i wyżywienie, wszystkie zajęcia i porady specjalistyczne,
  • rabat w przypadku basenu pływackiego, sali gimnastycznej i SPA.

   

   

  • Biuro Rachunkowe Kühn - działa od ponad 20 lat i zajmuje się wszelakimi sprawami podatkowo/księgowo/kadrowymi. Biuro Rachunkowe Kühn znajduje się w Wodzisławiu Sląskim, przy ulicy Rynek 1. Osoba do kontaktu jest Krzysztof Kühn, numer telefonu: 519 155 097, e-mail: krzysztof@biuro-kuhn.pl.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 30 % zniżki na wszystkie usługi biura rachunkowego, zalicza się do tego chociażby wykonanie zeznań podatkowych czy prowadzenie spraw księgowo-kadrowych firmy osoby posiadającej Wodzisławską Kartę Seniora.

   

  Od 2012 roku gromadziliśmy wiedzę i doświadczenie w temacie oferowania pacjentom odpowiednich produktów rozwiązujących problem nietrzymania moczu. Zdajemy sobie sprawę, że dla znakomitej większości osób jest to poważny, ale i bardzo wstydliwy problem zdrowotny. Śpieszymy z prostym rozwiązaniem, mianowicie z produktami do higieny osobistej renomowanej marki NATEEN.

  Firma proponuje produkty, tj. pieluchomajtki na dzień i na noc, podkłady higieniczne, śliniaki do karmienia, elastyczne majtki siatkowe, wkładki urologiczne, pieluchy anatomiczne, majtki chłonne, rękawice myjące.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • każdy senior logujący się sklepu internetowego www.nateen.sklep.pl otrzyma kupon rabatowy na wszystkie zakupy w sklepie z 5% zniżką. Zniżka zostanie naliczona po wpisaniu w miejsce kodu rabatowego hasła: Senior WSKS.

   

   

  Wodzisławskie Centrum Diagnostyki Obrazowej -  w placówce świadczone są usługi medyczne w postaci badań tomografii komputerowej ( zarówno badania prywatne jak i badania refundowane przez NFZ). Dodatkowo Wodzisławskie Centrum Diagnostyki Obrazowej posiada gabinet medycyny naturalnej. Wodzisławskie Centrum Diagnostyki Obrazowej w Wodzisławiu Śląskim znajduje się przy ulicy Radlińskiej 68. Telefon kontaktowy to 32 44 099 88 lub 883 025 202. Adres mailowy placówki to tomografia@bcdo.pl.

  Zapraszamy na immunoterapię nowotworów, leczenie boreliozy i chorób z autoagresji, chorób skóry, zespołu przewlekłego zmęczenia, alergii oraz menopauzy i andropauzy. Wykwalifikowany personel medyczny dba o jakość przeprowadzanych badań. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza placówka była przyjazna dla pacjentów, aby wszyscy czuli się tutaj komfortowo - zapewniają pracownicy Wodzisławskiego Centrum Diagnostyki Obrazowej.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • 10% zniżki na badania tomografii komputerowej,
  • 10 % zniżki na transport sanitarny,
  • bezpłatne wykłady,
  • konsultacje z zakresu immunoterapii nowotworów, leczenia boreliozy, chorób z autoagresji, chorób skóry, zespołu przewlekłego zmęczenia, alergii oraz menopauzy i andropauzy.

   

  • Ośrodek Wczasowy „Trzy Korony” z Jastrzębiej Góry - miejsce te, które jest przyjazne seniorom. Dokładny adres placówki to Ośrodek Wczasowy Trzy Korony, ul. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci 13 ,84-104 Jastrzębia Góra. Nazwa i adres siedziby firmy: ActivSenior Bartłomiej Murkowski, ul. Wojska Polskiego 21/19, 88-100 Inowrocław, NIP: 728 256 63 53. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: 733 95 95 96, natomiast w przypadku rezerwacji grupowych pod numerem: 604 297 797. Kontaktować można się również za pośrednictwem e-maila: biuro@trzykorony-jastrzebia.pl. Więcej informacji na temat ośrodka znaleźć można na stronie: http://www.trzykorony-jastrzebia.pl/.

  Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

  • promocyjne ceny dla seniorów – już od 390 złotych za siedmiodniowy pobyt,
  • 5% zniżki na turnusy Pakiet Senior.


 

 

 • Hotel Beata oraz Dom Seniora Beata - firma organizuje zarówno kilkudniowe pobyty dla seniorów jak i tygodniowe, miesięczne oraz stałe w miłej, domowej atmosferze i komfortowych warunkach. Adres placówki: Hotel Beata, Dom seniora Beata, 33-370 Muszyna Złockie 103. Więcej informacji można znaleźć na fanpage'u: https://www.facebook.com/domseniora.beata/ [otwiera się w nowym oknie].

Dokładamy wszelkich starań, by naszym Pacjentom zapewnić jak najlepsze warunki pobytu i przyjazną, domową atmosferę. Pobyt w naszym ośrodku to czas pełen atrakcji związanych ze wszystkimi ważnymi strefami życia Aktywnego Seniora. Kierując się zasadą “dla ciała i dla ducha” przygotowaliśmy propozycję odpoczynku i zajęć, dzięki którym każdy dzień jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Naszą ofertę kierujemy w szczególności do grupy Seniorów, którzy pragną odpocząć od zgiełku miasta, nabrać sił witalnych oraz dowiedzieć się, jak dbać o siebie, by do późnych lat życia cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Indywidualne podejście pozwala nam na zapewnienie odpowiedniego poziomu całodobowej opieki medycznej oraz bogaty plan zajęć i aktywności. Pomagamy zachować świeżość umysłu i zadowolenie z życia, dając naszym Podopiecznym możliwość ciekawego spędzania czasu w gronie rówieśników oraz bliski kontakt z naturą – informuje Beata Lisiecka.

 

Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

 • 5% zniżki od pakietów hotelowych,
 • 10 % od pakietu Senior, 5% na bar hotelowy,
 • 10% zniżki na kartę restauracji hotelowej,
 • 5% na masaże oraz na jednorazowy bilet wstępu do aquaparku.

 

 • Hotel Milena w Milówce - znajduje się w Milówce przy ulicy Dworcowej 22 . Hotel Milena to obiekt usytuowany w Beskidzie Żywieckim, w centrum Milówki, w pobliżu drogi krajowej nr S69, około 100 km od Krakowa i Katowic, 18 km od Żywca i 16 km od granicy ze Słowacją. Komfortowe pokoje, umiarkowane ceny oraz położenie obiektu są doceniane nie tylko przez gości tranzytowych, ale również zatrzymujących się na dłuższe pobyty. Dokładniejsze informacje na temat obiektu, atrakcji w okolicy, rezerwacji pokojów znaleźć można na stronie internetowej: www.hotelmilena.pl [otwiera się w nowym oknie]. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 33 863 73 83 lub 502 292 497.

Seniorzy po okazaniu Wodzislawskiej Karty Seniora mogą liczyć na następujące zniżki:

 • propozycja zniżki na 7 noclegów z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje). Cena bez zniżki to 1000 zł od osoby, w przypadku zniżki wyniesie ona 700 zł za cały pobyt (600 zł za cały pobyt - dziecko w wieku 4-12 lat, 210 zł za cały pobyt - dziecko w wieku 0-4 lat śpiące z rodzicami). Zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych lub 4-osobowych apartamentach z dwoma oddzielnymi sypialniami.

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest: posiadanie Wodzisławskiej Karty Seniora, przyjazd w minimum 2 osoby, pobyt rozpoczynający się i kończący się w sobotę, w celu potwierdzenia rezerwacji wpłata ustalonej zaliczki.