Kapela ZPiT Vladislavia poszukuje muzyków

Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia" działający w Wodzisławskim Centrum Kultury chętnie przyjmie muzyków do swojej kapeli. Wśród dotychczasowego składu jest młodzież licealna oraz studenci grających na instrumentach dętych i smyczkowych. Członkostwo w kapeli jest bezpłatne. Grupę prowadzi pani Katarzyna Nochcińska.

Zespół Pieśni i Tańca „Vladislavia" to formacja z 40-letnią tradycją. Członkami zespołu są dzieci od 3 roku życia, poprzez młodzież, po dorosłych i seniorów. Grupa specjalizuje się w tańcu i śpiewie ludowym. Występy odbywają się w towarzystwie kapeli grającej muzykę na żywo. Muzycy spotykają się na cotygodniowych próbach, zwykle w piątki od godz. 18:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury, gdzie ćwiczą pod okiem pani Katarzyny Nochcińskiej (muzyk, pedagog, skrzypaczka).

- Gorąco zachęcam do dołączenia do naszej kapeli. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 października. Każdego, kto jest zainteresowany członkostwem w grupie prosimy o kontakt z WCK - mówi Dominika Brzoza-Piprek, główny instruktor Vladislavii.

ZPiT "Vladislavia" specjalizuje się w tańcu ludowym z różnych terenów Polski i Świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę na wielu Międzynarodowych Festiwalach m.in. w Niemczech, Francji, we Włoszech, Czarnogórze, na Węgrzech, Serbii, Bułgarii i Portugalii. Koncertuje w Polsce oraz zagranicą. Bierze udział w licznych przeglądach i festiwalach.


foto: Tomasz Nessing

źródło: WCK