Już dziś Genealogia od kuchni w Pałacu Dietrichsteinów

Poszukiwacze rodzinnych korzeni odnajdują w dokumentach szereg interesujących informacji, wśród nich są dawne adresy swoich bliskich. O tym, jak je rozszyfrować można będzie się dowiedzieć podczas najbliższego spotkania z cyklu „Genealogia od kuchni”, które odbędzie się w Pałacu Dietrichsteinów.

Odkrywając coraz to starsze gałęzie naszych rodzin możemy dojść do wniosku, że mimo pokaźnej ilości osób w drzewach genealogicznych, właściwie nie wiemy jak wyglądało życie naszych przodków i ich krewnych. W przypadku dziadków czy pradziadków wiele szczegółów możemy poznać, wsłuchując się w rodzinne opowieści lub szukając zgromadzonych na strychu pamiątek. Co jednak, jeśli ciekawi nas życie starszych przedstawicieli naszych rodów? Na pomoc przychodzi różnego rodzaju dokumentacja gruntowa, dzięki której możemy dowiedzieć się, gdzie mieszkali nasi krewni, jaki posiadali majątek czy który z naszych przodków, jako pierwszy zamieszkał na ziemi, którą dzisiaj nazywamy ojcowizną.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wsłuchać się w opowieść dyrektora Muzeum w Wodzisławiu Śląskim - Sławomira Kulpy, który przedstawi efekty swoich badań dotyczących wodzisławskiej starówki. Zajęcia będą doskonałą okazją, aby dowiedzieć się, jak stawiać pierwsze kroki w badaniach dokumentacji gruntowej naszych przodków.

Najbliższe warsztaty dla każdego pasjonującego się genealogią odbędą się już dziś, 24 marca br. o godz. 18:00. Wstęp wolny.

źródło: Pałac Dietrichsteinów