UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Jubileuszowa zbiórka: mamy już ponad 1000 kg karmy!

Dzięki dodatkowym kilogramom karmy od Klaudii Szubert z ozwierzatkach.blox.pl i przedszkolaków z PP nr 18 i 19 na rzecz jubileuszowej zbiórki dla bezdomnych zwierząt z terenu Wodzisławia Śląskiego udało nam się przekazać w sumie ponad tonę paczek i puszek. Tak też #tworzyMYwodzisław!

Do tej pory do akcji #760kgNA760lat włączyli się:

  • policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, którzy zebrali 160 kg karmy,
  • reprezentująca wodzisławskich uczniów Młodzieżowa Rada Uczniowska, która zgromadziła aż 386 kg paczek i puszek z pokarmem dla zwierząt,
  • Klaudia Szubert z ozwierzatkach.blox.pl, która na rzecz wodzisławskich zwierzaków przekazała najpierw 206 kg, a później jeszcze 94 kg,
  • pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dostarczając 54,05 kg karmy,
  • dzieciaki z Judo Kids, które uzbierały 100 kg,
  • bokserzy z Klubu Sportów Walki "Boxing Odra" Wodzisław Śląski, gromadząc 38,94 kg,
  • przedszkolaki z PP nr 18 i 19, którym udało się w sumie zebrać 65,155 kg.

W ramach zbiórki prowadzonej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta do tego momentu zebrano 46,265 kg karmy. To oznacza, że w sumie zgromadziliśmy dokładnie (do 14 marca) 1 150,41 kg.

W przewożeniu karmy do przytuliska na terenie Służb Komunalnych Miasta pomagają wodzisławscy strażnicy miejscy.

I Ty weź udział w akcji

Pamiętajcie, że w akcji do końca roku jubileuszowego może wziąć udział każdy mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego: artyści, sportowcy, politycy, uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami i rodzicami, urzędnicy i osoby odwiedzające Urząd Miasta, pracownicy miejskich jednostek, członkowie wodzisławskich parafii, pracownicy firmy prywatnych, członkowie innych organizacji pozarządowych i każdy inny zainteresowany wodzisławianin.

Gdzie dostarczyć karmę? W jakim terminie? Więcej informacji o akcji uzyskacie, klikając tutaj lub dzwoniąc do Biura Prezydenta Miasta (tel. 32 45 90 478).