UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Jubileusz 50-lecia działalności ZS1

14 września odbyły się uroczyste obchody 50-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Jubileusz był okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz do zaprezentowania bogatej historii szkoły.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta, która odbyła się w kościele pw. św. Wawrzyńca. Następnie w auli Zespołu Szkół nr 1 odbyła się akademia połączona z wystawą fotograficzną dotyczącą historii szkoły.

Mury placówki zgromadziły wielu gości. W jubileuszowych obchodach uczestniczyli m.in. prezydent miasta Mieczysław Kieca, zastępca prezydenta Izabela Kalinowska, naczelnik Wydziału Oświaty Ludwika Kłosińska, księża miejscowej parafii, byli dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy i przyjaciele szkoły.

W czasie przemówień gości nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów. Wczorajsza uroczystość była także szczególną okazją do złożenia serdecznych podziękowań wyrażenia uznania za kształtowanie wizerunku szkoły bogatej w wartości oraz za pasję i pedagogiczny profesjonalizm. Gali towarzyszyły artystyczne występy uczniów. 

W pełnieniu tak ważnej roli, jaką jest nauczanie, rozwijanie i kształtowanie ludzkiej osobowości, wszystkim pracownikom Zespołu Szkół nr 1 życzymy wielu kolejnych jubileuszy i samych sukcesów.