Jesteś wolontariuszem? Zabierz głos podczas konferencji

Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na konferencję pn. „Wolontariat jako szansa na spełnienie naszych potrzeb”.

Powstanie Centrum Koordynacji Wolontariatu będzie głównym tematem konferencji pn. „Wolontariat jako szansa na spełnienie naszych potrzeb”. W konferencji wezmą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz wodzisławskich jednostek miejskich i powiatowych, które na co dzień pracują w różnych obszarach społecznych i z sukcesem wspierają swoich podopiecznych.

Wszystkich, którzy chcieliby zabrać głos w tak ważnym temacie, jakim jest wolontariat w naszym mieście, zapraszamy 22 września w godz. 10:00-12:00 do Pałacu Dietrichsteinów (ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2). Obecność należy potwierdzić e-mailowo: k.powala@wodzislaw-slaski.pl lub telefonicznie: 509 271 987.

Przebieg wydarzenia:

1. Przedstawienie celu konferencji.

2. Prezentacja funkcjonowania wodzisławskiego Centrum Aktywności Społecznej jako doskonałej siedziby do stworzenia „Centrum Koordynacji Wolontariatu”.

3. Wystąpienie Anny Bulendy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku, która w ramach Korpusu Solidarności opowie o korzyściach płynących z wolontariatu młodzieżowego.

4. Wystąpienie wodzisławskich koordynatorów Klubów Wolontariatów.

5. Wspólna dyskusja i wyznaczenie planu współpracy.