UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Jesienne porządki czas start

Za oknem, co prawda, oznak nadchodzącej zimy jeszcze nie widać, ale przygotowania do niej idą już pełną parą. Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Służb Komunalnych wykorzystują pogodę i intensywnie pracują na drogach naszego miasta.

Choć jesień dodaje kolorów do miejskiego krajobrazu, to jednak spadające liście w połączeniu z deszczem mogą stwarzać niebezpieczeństwo poślizgu na drodze.

Za kilka dni bedziemy obchodzić święto Wszystkich Świętych. Przy pomnikach, mogiłach, grobach i obeliskach nieznanych żołnierzy, poległych w trakcie wojny zostaną złożone symboliczne wiązanki i znicze. Służby Komunalne Miasta porządkują te szczególne miejsca znajdujące się na terenie miasta.

Zamontowane zostały barierki ochronne na ulicy 26 Marca, w celu bezpieczeństwa dla ruchu pieszego i rowerowego.

Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, niedostosowana zarówno do chwilowych warunków na drodze (pogoda, natężenie ruchu), jak i panujących w pobliżu jezdni (gęstość zabudowy, widoczność, różnorodność uczestników ruchu). Aby mieć kontrolę nad prędkością rozwijaną przez kierowców, zamontowany zostały na ulicy Wiejskiej próg zwalniający.