Jednostki miejskie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim to jednostka, która prężnie działa już od wielu lat. Dzięki bogatej ofercie, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W placówce i jej filiach nie tylko można wypożyczyć książki czy audiobooki, ale również wziąć udział w licznych konkursach i spotkaniach autorskich.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim to jedna z miejskich jednostek, w której uzyskać można szeroko pojętą pomoc. Mowa tutaj zarówno o uzyskaniu świadczeń finansowych, jak również szeregu innych działań, które mają na celu pomoc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM" dba o to, aby mieszkańcom naszego miasta nie zabrakło sportowych wrażeń. Idealnie przyczyniają się do tego obiekty, które wchodzą w jego skład.

Pałac Dietrichsteinów

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim swoją siedzibę ma w Pałacu Dietrichsteinów. To tam spojrzycie w oczy czarownicy, zobaczycie suknię Boordynowskiej Pani i średniowieczne przedmioty. W Pałacu jest również SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, która inspiruje, rozbudza ciekawość i kreatywność oraz wspiera rozwój kompetencji przyszłości.

Służby Komunalne Miasta

Służby Komunalne Miasta w Wodzisławiu Śląskim jako jednostka budżetowa wykonuje w większości przypadków zadania własne gminy charakterze użyteczności publicznej. To dzięki nim możemy poszczycić się zadbanymi ulicami, pięknym ukwieceniem miasta i efektownymi dekoracjami świetlnymi w okresie świątecznych. Ale to nie ich jedyne zadania.

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego Dziupla

Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego „Dziupla” to miejsce gdzie dziecko, rodzic / opiekun - cała rodzina może uzyskać pomoc i wsparcie.Dziupla organizuje: pomoc w opiece i wychowaniu dziecka i pracę z rodziną. Pomoc w opiece i wychowaniu prowadzona jest w świetlicach środowiskowych i w klubie młodzieżowym otwartych na terenie miasta Wodzisław Śl. Z pomocy mogą skorzystać dzieci i młodzież w wieku 6 – 18 lat.

Wodzisławskie Centrum Kultury

Koncerty, spektakle, zajęcia warsztatowe - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przez cały rok przygotowuje dla nas Wodzisławskie Centrum Kultury. Ta prężnie działająca placówka kulturalna sprawia, że w Wodzisławiu Śląskim zawsze się coś dzieje.

Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii

Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży (WORiT) jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej, który udziela świadczenia zdrowotne pacjentom od 0 do 25 roku życia z następstwami uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i układu ruchu.

Żłobek miejski

Żłobek Miejski nr 1 w Wodzisławiu Śląskim mieści się na os. XXX-lecia 61 w jednym ze skrzydeł Publicznego Przedszkola nr 18. Jest jedyną taką placówką w Wodzisławiu Śląskim. Żłobek dysponuje miejscami dla 50 dzieci. Do naszej placówki przyjmowane są maluchy od 5 miesiąca do 3 roku życia, a w szczególnych przypadkach do 4 lat.

Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim to jednostka, która będzie realizowała wszystkie zadania z ustawy o drogach publicznych, w tym prowadzenie inwestycji drogowych.