UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w ZSP2

4.10.2019 r. już po raz drugi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 obchodzono Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Świat już dziewiąty raz promował to matematyczne wydarzenie.

Uczniowie kilka dni przed świętem rozpoczęli wielką powtórkę tabliczki mnożenia. Królowała ona wszędzie. Było to widoczne w klasach, na szkolnych korytarzach oraz w sali gimnastycznej. Utworzone były tabliczkowe kąciki, w których można było potrenować obliczenia. Podczas treningów uczniowie rywalizowali między sobą, współpracowali i przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności.

     W tym dniu role trochę się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać nauczycieli. Komisja egzaminacyjna przepytywała dorosłych i rówieśników. Taka zamiana ról była wielkim przeżyciem. Do egzaminu jako pierwsze tego dnia przystąpiły dyrektor Agnieszka Rudzka - Gajda oraz sekretarz Agnieszka Wołoszyn. Obie panie uzyskały tytuł Experta. Przeegzaminowani zostali wszyscy uczniowie. Wielu z nich spisało się na medal. Nauczyciele i pracownicy szkoły pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tytuł i odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.