INTERREG

Krajobrazy pogranicza

Krajobrazy pogranicza to nazwa projektu, który skierowany był do pasjonatów fotografii po obu stronach polsko-czeskiej granicy.

Wodzisław Śląski a dziedzictwo europejskie

Opracowaniem dziejów miasta zajęli się archeolodzy: Sławomir Kulpa, Mirosław Furmanek i Krzysztof Witosz. Materiał zgromadzony w pięciu rozdziałach to wynik żmudnych prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie Wodzisławia oraz wielogodzinnych analiz dokumentów historycznych znajdujących się głównie w czeskich archiwach.

Krajobraz za szkołą

Dbałość o środowisko nie zna granic. Tak samo, jak nie zna granic niszczenie naszego ekosystemu. Nad tymi zagadnieniami pochylili się uczestnicy projektu "Krajobraz za szkołą". Zakładał on badanie zmian, jakie następowały w czasie, prowadząc do obecnej sytuacji środowiska i krajobrazu na obszarze województwa śląskiego, a także prace przy jego ratowaniu

Przedszkola bez granic

Przedszkola bez granic/Mateřské školy bez hranic to projekt realizowany wspólnie przez miasto Wodzisław Śląski i miejski obwód Ostrava-Jih. Jego głównym celem jest nawiązanie współpracy i jej późniejsze zintensyfikowanie poprzez podniesienie jakości nauczania w czterech czeskich i czterech wodzisławskich przedszkolach.

Czerwony, biały, niebieski: dialog polsko-czeski

Realizacja projektu "Czerwony, biały, niebieski: dialog polsko-czeski" umocni formalną sieć powiązań między miejskim obwodem Ostrawa - Jih a miastem Wodzisławiem Śląskim, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które przyczynią się do wzrostu atrakcyjności świadczonych usług publicznych.

Urzędy bez granic

Głównym celem projektu będzie podniesienie jakości świadczonych usług publicznych. Cel zostanie osiągnięty poprzez kontynuację współpracy administracji publicznej Wodzisławia Śląskiego oraz Ostrawy-Jih.