INTERREG

Krajobrazy pogranicza

Krajobrazy pogranicza to nazwa projektu, który skierowany był do pasjonatów fotografii po obu stronach polsko-czeskiej granicy.

Wodzisław Śląski a dziedzictwo europejskie

Opracowaniem dziejów miasta zajęli się archeolodzy: Sławomir Kulpa, Mirosław Furmanek i Krzysztof Witosz. Materiał zgromadzony w pięciu rozdziałach to wynik żmudnych prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie Wodzisławia oraz wielogodzinnych analiz dokumentów historycznych znajdujących się głównie w czeskich archiwach.

Krajobraz za szkołą

Dbałość o środowisko nie zna granic. Tak samo, jak nie zna granic niszczenie naszego ekosystemu. Nad tymi zagadnieniami pochylili się uczestnicy projektu "Krajobraz za szkołą". Zakładał on badanie zmian, jakie następowały w czasie, prowadząc do obecnej sytuacji środowiska i krajobrazu na obszarze województwa śląskiego, a także prace przy jego ratowaniu

Przedszkola bez granic

Przedszkola bez granic/Mateřské školy bez hranic to projekt realizowany wspólnie przez miasto Wodzisław Śląski i miejski obwód Ostrava-Jih. Jego głównym celem jest nawiązanie współpracy i jej późniejsze zintensyfikowanie poprzez podniesienie jakości nauczania w czterech czeskich i czterech wodzisławskich przedszkolach.

Czerwony, biały, niebieski: dialog polsko-czeski

Realizacja projektu "Czerwony, biały, niebieski: dialog polsko-czeski" umocni formalną sieć powiązań między miejskim obwodem Ostrawa - Jih a miastem Wodzisławiem Śląskim, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które przyczynią się do wzrostu atrakcyjności świadczonych usług publicznych.