UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Innowacja pedagogiczna w PP 4

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2019/2020 w Publicznym Przedszkolu nr 4 zaowocowało licznymi spotkaniami z przedstawicielami różnych zawodów, w ramach doradztwa zawodowego oraz realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie zawodów”, opracowanej przez wychowawczynie grup przedszkolnych.

Dzieci poznały „od podszewki” ponad 20 zawodów. Miały możliwość bezpośredniego kontaktu z policjantem, farmaceutką, krawcową, zawodowym piłkarzem, a nawet żołnierzem. Operatorzy: koparki i śmieciarki oraz kierowca tira, umożliwili przedszkolakom poznanie wnętrza prowadzonych przez siebie pojazdów, natomiast dziennikarka radiowa przeprowadziła i nagrała z dziećmi wywiad na temat wymarzonych świąt Bożego Narodzenia, który został wyemitowany na antenie Radia 90 w Wigilię 2019r.

Duże wrażenie wywarło na przedszkolakach spotkanie ze strażakami z OSP w Turzyczce, którzy przygotowali ponad godzinny pokaz udzielania pierwszej pomocy z udziałem dzieci.

Warto podkreślić, że do realizacji innowacji w Publicznym Przedszkolu nr 4 zaangażowani zostali rodzice, którzy pomagali przy organizacji spotkań z ciekawymi ludźmi, a także prezentowali wykonywane przez siebie zawody.