Imprezy cykliczne

W Wodzisławiu Śląskim bawimy się przez cały rok! Wydarzenia w ramach obchodów Dni Miasta, najlepsze festiwale muzyczne, kolorowe jarmarki, ciekawe wystawy, spektakularne zawody sportowe... Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Dni Wodzisławia Śląskiego
Święto miasta, podczas którego wodzisławianie, ale nie tylko oni, bawią się z największymi gwiazdami przez całe trzy dni.

 

Wombat
Ekstremalne widowisko dla tych, którzy kochają podniebne ewolucje na rowerach. Na tej imprezie jest na co popatrzeć.

 

Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej
Impreza, która na stałe już wpisała się w kalendarium wydarzeń w naszym mieście. Niebanalny sposób na uczczenie Nocy Świętojańskiej.

 

Najcieplejsze Miejsce na Ziemi – Reggae Festiwal
Dwa dni w roku, kiedy temperatura w Wodzisławiu Śląskim osiąga poziom wrzenia. Wszystko za sprawą gwiazd muzyki reggae.

 

Festiwal Atrakcji na Trzech Wzgórzach
Impreza, podczas której i młodsi i starsi znajdą coś w sam raz dla siebie. Nie brakuje emocji sportowych, gier, konkursów i świetnej zabawy.

 


Festyn Rodzinny z okazji Święta Patrona Miasta Świętego Wawrzyńca
Święto patrona Wodzisławia Śląskiego to okazja, aby wziąć udział nie tylko w uroczystościach, ale również miło spędzić czas z rodziną.

 

Nocny Bieg z Gwiazdami
Bieg wieczorową porą? A dlaczego nie. W Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" ta impreza cieszy się dużą popularnością. Amatorów nocnego biegania nie brakuje.

 

Mistrzostwa BMX Racing
Coś zarówno dla miłośników jazdy na BMX jak również dla amatorów obserwowania popisów innych. Oczywiście na jedynym takim obiekcie, czyli Trzech Wzgórzach.

 

Wodzisławska Noc Teatrów
Wodzisław tetarem stoi, co udowadnia podczas Wodzisławskiej Nocy Tetarów. Uliczne spektakle przyciągają tłumy zainteresowanych, a impreza z roku na rok cieszy się większą popularnością.

 

Balans Foto Festiwal
W mieście mamy również coś dla miłosników zatrzymywania chwil w kadrze. Podczas Balans Foto Festiwal odbywają sie pokazy, wykłady oraz warsztaty.

 

Bieg Gazety Wodzisławskiej
Biorą w nim udział zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak również wszyscy chętni. Memoriał im. Leszka Kowalczyka - bo pod tą nazwą jest również znany Bieg Gazety Wodzisławskiej, to jedna z najpopularniejszych imprez sportowych.

 

Oktoberfest
Święto piwa nie musi być kojarzone jedynie z Bawarią. Z powodzeniem zorganizowaliśmy taką imprezę w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza".

 

Wodzisławskie Spotkania z Folklorem
Barwne stroje, ludowe przyśpiewki, ciekawe historie - to tylko niewielki element Wodzisławskich Spotkań z Folklorem - kolejnej imprezy, która jest kojarzona z naszym miastem.

 

Wodzisławski Rajd Rowerowy
Tras rowerowych w naszym mieście nie brakuje. Więc trzeba z nich korzystać - zarówno samodzielnie, jak i w trakcie Wodzisławskiego Rajdu Rowerowego.


Wodzisławski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej MUZYKON
Impreza, która do pieknych wnętrz wodzisławskich kościołów przyciąga melomanów nie tylko z naszego miasta, ale również z okolicy.

 

Półmaraton Wodzisławski
Czy słońce, czy deszcze oni biegają. Biegają na trasie ponad 20 kilometrów, robiąc pętle po Wodzisławiu Śląskim. I dają z siebie wszystko.

 

Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Organizowany przez UKS "BASZTA" Turniej Szachowy pod honorowym patronatem prezydenta miasta pozwala wodzisławianom i odwiedzającym nasze miasto w sposób wyjątkowy uczcić jeden z najważniejszych dni dla Polaków - Narodowe Święto Niepodległości.

 

 

Wodzisławskie Mikołajki
Św. Mikołaj wie, że w Wodzisławiu Śląskim mieszkają same grzeczne dzieci. Co roku więc je odwiedza, podczas swojej trasy po świecie. A w rozdawaniu słodkich upominków pomagają sympatyczne elfy.

 

Międzynarodowy Turniej Bokserski „Boxing Day”
Wodzisław Śląski potęgą bokserską? Wszystko możliwe, zwłaszcza kiedy obserwujemy zawodników prezentujących swoje umiejętności na tym turnieju.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy
Magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia panuje na wodzisławskim rynku w grudniu. To okazja, aby zakupić wiktuały na świąteczny strój czy dokupić ostatnie prezenty, a także wziąć udział w licznych konkursach.

 

Miejska Wigilia
Niewątpliwie impreza, z której nasze miasto słynie w całym regionie. W ostatnią niedzielę przed świętami spotykamy się na rynku, aby przełamać sie opłatkiem, zjeść pyszny barszcz z krokietem, skosztować piernika i zaśpiewać wspólnie kolędy.

 

Festiwal Weselny
Jak przygotować najważniejszy dzień w życiu? Postawić na zespół czy DJ-a? Wybrac obrączki z białego czy żółtego złota? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi można uzyskać podczas Festiwalu Weselnego.

 

Bieg Twardziela
Co roku przebiegają kilkanaście kilometrów po lasach i polach otaczających Wodzisław Śląski. I co roku pokazują, że są prawdziwymi Twardzielami i jest ich coraz więcej.

 

 

Euroregion Silesia MTB
Balaton to nie tylko miejsce wypoczynku. To również miejsce, gdzie można sprawdzić swoją formę w Euroregion Silesia MTB. A tutejsze trasy do najłatwiejszych nie należą...

 

Jarmark Wielkanocny
Pisanki, koszyczki, pyszne artykuły spożywcze, konkursy - to wszystko czeka w drewnianych budkach rozstawionych na wodzisławskim rynku w ramach Jarmarku Wielkanocnego.

 

Piknik Historyczno-Militarny
Strzały, mundury, grochówka, jedyne w swoim rodzaju pojazdy i ludzie, którzy się nimi pasjonują. Zaintrygowni? To koniecznie musicie pojawić się na tej imprezie.

 

RC Offroad Racing
Zdalnie sterowane samochody interesowały Cię jak byłeś mały? Tylko tak Ci sie wydaje... Na Trzech Wzgórzach zobaczysz, co profesjonaliści potrafią zrobić  z modelami zdalnie sterowanymi.

 

Tydzień Bibliotek
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna co roku bierze udział w ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Proponuje wtedy czytelnikom wiele spotkań z autorami oraz moc innych atrakcji.

 

Noc Bibliotek
Biblioteka może być czynna jedynie za dnia? Nie w Wodzisławiu Śląskim. Tutejsza Noc Bibliotek zaskakuje nie tylko godzinami otwarcia placówki...

 

Wodzisławski Festiwal Kuglarzy
Balansowanie na linie zawieszonej ponad rynkiem, chodzenie na szczudłach, pokazy ognia - to tylko część programu Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy, który zachwyca wszystkich uczestników.

 

Rodzina Razem Się Trzyma
Rodzina to podstawa narodu - tak mawiał nasz wieszcz i tego się trzymamy. Dlatego organizujemy imprezę, na której każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie.

 

Miejski Dzień Dziecka
Wodzisławskie dzieci są wyjątkowe i zasługują na wyjatkowe obchody swojego święta. Niekiedy trwają one nawet kilka dni, w kilku miejsach jednocześnie. To trzeba przeżyć.