II Wodzisławski Festiwal Kuglarzy kusi atrakcjami

Przed nami trzy niesamowite dni ze sztuką uliczną. Po raz drugi w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Festiwal Kuglarzy, dzięki któremu już 26, 27, 28 maja będziemy bawić się wyśmienicie.

Pierwszego dnia spotykamy się na wodzisławskim rynku, zaś drugiego i trzeciego areną dla artystycznych wydarzeń stanie się Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

Jakie atrakcje przygotowano? Między innymi warsztaty kuglarskie, chodzenia na slackeline, na szczudłach dla zainteresowanych, a także pokazy highline, konkursy, festiwal kolorów, zaś w finale ogniste przedstawienie Manufaktury Artystycznej Pi-art.

27 maja, od godz.17:00 rozpocznie się konkurs”Wodzisławski Sztukmistrz” o nagrodę Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. – To konkurs prezentacji sztuki ulicznej, performatywnej, który dopuszcza wszelkie formy kuglarstwa, różne rodzaje żonglerki współczesnej i dawnej, sztukę cyrkową, klaunadę i pochodne do przedsięwzięć parateatralnych włącznie. Uczestnikiem mogą być osoby indywidualne lub zorganizowane grupy. Jedynym wymogiem udziału w konkursie będzie pokaz obejmujący jedną z wymienionych form konkursowych. Wszelkie sztuki z udziałem zwierząt, będą wyłączone z konkursu. Maksymalny czas prezentacji do 20 minut – mówią organizatorzy. Szczegóły na stronie nasz.wodzislaw.org.pl.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, dzięki wsparciu Miasta Wodzisławia Śląskiego. Partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych GIT, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Centrum”, Firemed, Plac Zabaw Zoolandia.

źródło: Gazeta Wodzisławska