UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Happening na wodzisławskim Rynku

22 października na wodzisławskim Rynku odbył się happening, którego celem było uświadomienie lokalnej społeczności o konieczności zadbania o potrzeby osób niewidomych i niedowidzących.

Prezes wodzisławskiego Koła Polskiego Zwiąku Niewidomych Andrzej Bała oraz Barbara Macharzyńska, koordynator ds. osób niepełnosprawnych wodzisławskiego Urzędu Miasta rozmawiali z wodzisławianami o trudnościach, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne. Informowali i prosili również o to, aby nie zrywać pojawiających się na na słupkach taśm odblaskowych, których celem jest ułatwienie przemieszczania się po naszym mieście osobom mającym problemy ze wzrokiem.

Wśród przechodniów nie brakowało chętnych do zgłębienia wiedzy na temat świata niewidomych. Dzięki goglom przyciemniającym, śmiałkowie mogli przekonać się na własnej skórze, jak żyje się z problemami ze wzrokiem.

Jeśli znacie miejsca,  które warto oznaczyć taśmami odblaskowymi lub przystosować do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących, zapraszamy do kontaktu: b.macharzynska@wodzislaw-slaski.pl.