UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Grosik Poezji dla Ani

18 listopada o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się wydarzenie charytatywne pn. Grosik Poezji dla Ani, zorganizowane dla wodzisławianki zmagającej się z porażeniem mózgowym.

Porażenie mózgowe skutecznie utrudnia życie Ani i jej rodzinie. Jej rodzice każdego dnia stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest przebieranie, karmienie, rehabilitacja, kąpanie, układanie do snu oraz szereg innych zabiegów, których potrzebuje ich córka. Czynności te wykonują z miłością i ogromnym zaangażowaniem.

Muzyka, dobra lektura, zwierzątka, zajęcia w szkole to tylko niektóre z ulubionych zajęć Ani. Dziewczynka mimo niepełnosprawności jest przepełniona radością z życia. Spotkanie z nią przynosi niezwykłą refleksję, pozwala zrozumieć, czym jest życie i jak powinno się z niego korzystać.

Spotkania pt. Grosik Poezji dla Ani to cykl spotkań z poezją, w trakcie których będzie można nie tylko obcować ze sztuką, ale i wspomóc naszą bohaterkę w pozyskaniu środków na jej leczenie i rehabilitację.

Inicjatorem spotkania jest grupa lokalnych poetów. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.