Goście z Krasnego Pola w ZSP1

30 maja 2019 r. w ramach projektu „Europa po obu stronach granicy" Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim gościł przyjaciół, czyli uczniów i nauczycieli z Krasnego Pola koło Ostrawy w Czechach.

Najpierw goście zwiedzili Starówkę w Wodzisławiu Śl. , a następnie schron przy muzeum, gdzie ciekawej lekcji historii udzielili członkowie stowarzyszenia GRH Powstaniec Śląski.
Kolejnym punktem programu była wizyta w szkole. W programie między innymi był turniej gier i zabaw, który uroczyście rozpoczęto od hymnów państwowych obu państw. Miłym zaskoczeniem dla gości z Krasnego Pola był występ uczniów klasy VI, która zaprezentowała hymn Unii Europejskiej na fletach. Uczniowie z klasy VII przybliżyli historię Polski w Unii Europejskiej, a Szymon i Maksymilian z klasy VI b pochwalili się piękną grą na saksofonie i klarnecie.
Był też czas na pamiątkowe puchary i upominki. Oczywiście obie drużyny, zarówno czeska jak i polska, zostały nagrodzone :)
Gościom tak się wspólna zabawa spodobała, że ponadplanowo został rozegrany mecz piłki nożnej: Czechy kontra Polska. Podczas, gdy chłopcy ganiali za piłką, dziewczyny tańczyły na sali gimnastycznej do popularnych piosenek i melodii. Furorę zrobiła „belgijka", która ściągnęła niemal całą szkołę na salę gimnastyczną.

Jak się okazało w tańcu i sporcie bariery językowe zanikają. 

Fotorelacja na Facebooku szkoły