Goście z Krasnego Pola w zawadzkiej szkole

14 grudnia br. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim – Zawadzie odwiedzili uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Czech, z Krasnego Pola.

Swoją wizytę w zawadzkiej szkole rozpoczęli od zwiedzenia sztolni i szkolnego muzeum - "Izby Regionalnej". Następnie wspólnie z uczniami SP16 uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach z fizyki pt. "Natura światła", które przeprowadziła nauczycielka fizyki, p. Michalina Gardzielik. Uczniowie poprzez zabawy z okularami do mieszania barw, krążkiem Newtona, pryzmatem, detektorem UV, spektroskopem i opaskami fluorescencyjnymi zaznajomili się ze zjawiskiem załamania rozszczepienia światła oraz źródłami światła.

Po krótkiej przerwie na rozmowy przy herbatce, uczniowie w polsko-czeskich zespołach wraz z polonistką, p. Żanetą Honisz ozdabiali pierniki oraz wykonali choinki z makramy.

Wizyta zakończyła się w wodzisławskim muzeum, gdzie gościom z Czech została przybliżona historia naszego miasta.

Wspólnie spędzony czas uczniów ze szkół w Krasnym Polu i Zawadzie był okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania przyjaźni pomiędzy uczniami. Z pewnością nie była to też ostatnia wizyta w zawadzkiej szkole.

Zapraszamy do fotorelacji na Facebooku szkoły .