Galerie

Ronda i droga zbiorcza

Odpowiednio utrzymane drogi, ciekawe rozwiązania komunikacyjne - to podstawa w każdym mieście. Nie inaczej jest w Wodzisławiu Śląskim.

Rynek

Zdecydowanie to miejsce to serce Wodzisławia Śląskiego. Od około połowy XIII wieku stanowi centrum naszego miasta.

Sanepid

Budynek zbudowany w stylu neogotyckim, w którym kiedyś mieściła się... szkoła dla dziewcząt. To właśnie miejsce,w którym urzęduje Sanepid.

Strzelnica biathlonowa

Strzelnica sportowa na potrzeby szkoleniowe i treningowe. To jedyna taka strzelnica na Śląsku, jedna z najnowocześniejszych w kraju. Na budowę obiektu, na którym trenują wodzisławscy biathloniści, miasto pozyskało ponad 1,2 mln zł ze środków zewnętrznych.

Starostwo Powiatowe

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim mieści się w kamienicy Juliusburgów w Wodzisławiu Śląskim, wzniesionej pod koniec XIX wieku dzięki fundacji kupieckiej rodziny pochodzenia żydowskiego.

WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury to obiekt, który doskonale znają wszyscy mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego i nie tylko. Zlokalizowany w centrum miasta ma wiele do zaoferowania.

Z lotu ptaka

Jak wygląda Wodzisław Śląski z góry? Możemy zapewnić, że intrygująco i imponująco. A przekonać się o tym możecie sami.

Urząd Miasta

Budynki wodzisławskiego magistratu to jedne z najważniejszych w mieście. To miejsce, w którym załatwisz wszelkie sprawy związane z naszym miastem.