UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Galerie

Muzeum wnętrze

To tutaj dowiesz się wszystkiego na temat przeszłości naszego miasta. Wodzisławskie Muzeum zaprasza wszystkich w swoje przestronne wnętrza, w których zakamarkach kryje się niejedna tajemnica...

Park miejski

Zielone płuca w centrum miasta - tak spokojnie możemy nazwać Park Miejski w Wodzisławiu Śląskim. Czarujące miejsce, będące celem przechadzek, znajduje się w dogodnej odległości od najbardziej newralgicznych punktów centrum Wodzisławia Śląskiego.

Pałac w Kokoszycach

Kompleks parkowo-pałacowy w Kokoszycach to interesujące miejsce w Wodzisławiu Śląskim, które od ponad 20 lat spełnia funkcję Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego.

Place zabaw

Wodzisławskie szkraby mają się gdzie bawić. W mieście nie brakuje kolorowych, funkcjonalnych i bezpiecznych placów zabaw, które są oblegane każdego słonecznego dnia.

Poczta

Codziennie w świat wyrusza stąd tysiące listów i przesyłek. To miejsce zawsze tętni życiem. Mowa oczywiście o budynku wodzisławskiej poczty, która jest jednym z charakterystycznych budynków w naszym mieście.

Ronda i droga zbiorcza

Odpowiednio utrzymane drogi, ciekawe rozwiązania komunikacyjne - to podstawa w każdym mieście. Nie inaczej jest w Wodzisławiu Śląskim.

Rynek

Zdecydowanie te miejsce to serce Wodzisławia Śląskiego. Od około połowy XIII wieku stanowi centrum naszego miasta.