Galerie

III Eko-Rajd

23 maja odbył się kolejny EKO-Rajd uczniowski jako działanie prowadzone przez Miejską Radę Uczniowską we współpracy z Miastem Wodzisław Śląski.

Utalentowany Wodzisław 2018

7 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się III edycja konkursu "Utalentowany Wodzisław" organizowanego przez Miejską Radę Uczniowską.

II Miejski Konkurs Programowania Arduino Uno

16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się II Miejski Konkurs Programowania w Języku Scratch z Zastosowaniem Układu Arduino Uno. Konkurs był podsumowaniem kolejnego roku realizacji innowacji pedagogicznej we wszystkich szkołach podstawowych w ramach Strategii Rozwoju Oświaty w Wodzisławiu Śląskim.

Projekt powszechnej nauki pływania - Umiem Pływać

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

XIII Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

Morze pomarańczowych koszulek uczestników, błękitnych t-shirtów trenerów, czerwonych koszulek ekspertów, czarnych – wolontariuszy i białych należących do organizatorów – to widok, na jaki natrafić można było od 11 do 13 marca w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Do tego radosnego kolorowego tłumu dołączyli goście z Meksyku, Turcji czy Chin. Na 3 dni Wrocław stał się stolicą kreatywności za sprawą XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination. W wydarzeniu udział wzięło aż 11 drużyn z wodzisławskich szkół i przedszkoli.

Mikołajki 2017

Wszystkie dzieci były grzeczne, więc Mikołaj odwiedził je z prezentami.