Galerie

Maska spotkania z kulturą. Edukacja. Integracja

Przez dwa dni w Wodzislawskim Centrum Kultury odbywał się Przegląd Twórczości Szkolnej w ramach wydarzenia "MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja" organizowanego przez Wydział Edukacji Miasta Wodzisław Śląski.

Mikołajki 2022

Tak bardzo wyczekiwany, szczególnie przez najmłodszych podopiecznych wodzisławskich placówek. O kim mowa? Oczywiście o Mikołaju. Cieszy fakt, że z dalekiej Laponii zdążył przybyć na czas i wszystkie dzieci otrzymały prezenty. Nauczyciele, dzielni pomocnicy Mikołaja zadbali o to, aby przy wręczaniu prezentów nie zabrakło atrakcji. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przegląd wydarzeń października 2022

W październiku było owocowo i warzywnie. Obchodzono Dzień Jabłka, Dzień Dyni, Dzień Pomarańczy, kiszono kapustę. Przedszkolaki spotykały się z alpakami, przytulały się do drzew. Uczniowie szkół mierzyli się z tabliczką mnożenia. Nie można też zapomnieć o Dniu Nauczyciela. Miraż świętował jubileusz. Zapraszamy do galerii.

Przegląd wydarzeń września

Tak, stało się! Koniec wakacji! Wrzesień to miesiąc inaugurujący kalendarz wydarzeń na nowy rok szkolny. We wszystkich wodzisławskich placówkach działo się bardzo dużo. Uroczystości pasowania na przedszkolaka i ucznia, Dzień Kropki, Międzynarodowy Dzień Głuchych, Dzień Chłopca. Wszystkie wydarzenia zostały zdominowane przez #LaboratoriaPrzyszłości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Słońce dzisiaj niewinnie spoglądało zza chmur, ale to nie przeszkodziło w najważniejszym - powitaniu nowego roku szkolnego. Z każdego zakątka miasta wyłaniały się postaci w biało - granatowych ubraniach - to uczniowie spieszący spotkać się z dawno nie widzianymi kolegami i koleżankami oraz nauczycielami. Największe emocje w dzisiejszym dniu towarzyszyły najmłodszym - pierwszoklasistom podczas pasowania na ucznia swojej szkoły. Po pasowaniu na ucznia otrzymali rogi obfitości ufundowane przez Urząd Miasta. Pierwszakom oraz wszystkim pozostałym uczniom życzymy udanego roku szkolnego 2022/2023.

Dyżur wakacyjny - lipiec 2022

Galeria zdjęć została wypełniona po brzegi, a to oznacza, że zajęcia dla przedszkolaków w lipcu to bogata oferta atrakcyjnych zajęć dla najmłodszych. Zapraszamy do galerii.

Zakończenie roku szkolnego 2021-2022

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego wypoczynku uczniów i nauczycieli po kolejnym trudnym roku. Zapewne czekają na was wakacyjne przygody, nowi przyjaciele, nowe nieodkryte miejsca. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom by nadchodzące wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń.

VI Wodzisławski Festiwal Kreatywności

W dniach 16-17 maja br. odbył się VI Wodzisławski Festiwal Kreatywności. W Festiwalu wzięły udział 42 drużyny ze wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zadania festiwalowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. Natomiast sam finał miał miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury. Celem Festiwalu jest zachęcanie uczniów i dzieci do postaw twórczych i kreatywnych, rozwijanie umiejętności efektywnej pracy zespołowej i komunikacji oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział, a wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe.