UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Galerie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Słońce dzisiaj niewinnie spoglądało zza chmur, ale to nie przeszkodziło w najważniejszym - powitaniu nowego roku szkolnego. Z każdego zakątka miasta wyłaniały się postaci w biało - granatowych ubraniach - to uczniowie spieszący spotkać się z dawno nie widzianymi kolegami i koleżankami oraz nauczycielami. Największe emocje w dzisiejszym dniu towarzyszyły najmłodszym - pierwszoklasistom podczas pasowania na ucznia swojej szkoły. Po pasowaniu na ucznia otrzymali rogi obfitości ufundowane przez Urząd Miasta. Pierwszakom oraz wszystkim pozostałym uczniom życzymy udanego roku szkolnego 2022/2023.

Dyżur wakacyjny - lipiec 2022

Galeria zdjęć została wypełniona po brzegi, a to oznacza, że zajęcia dla przedszkolaków w lipcu to bogata oferta atrakcyjnych zajęć dla najmłodszych. Zapraszamy do galerii.

Zakończenie roku szkolnego 2021-2022

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego wypoczynku uczniów i nauczycieli po kolejnym trudnym roku. Zapewne czekają na was wakacyjne przygody, nowi przyjaciele, nowe nieodkryte miejsca. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom by nadchodzące wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń.

VI Wodzisławski Festiwal Kreatywności

W dniach 16-17 maja br. odbył się VI Wodzisławski Festiwal Kreatywności. W Festiwalu wzięły udział 42 drużyny ze wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zadania festiwalowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. Natomiast sam finał miał miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury. Celem Festiwalu jest zachęcanie uczniów i dzieci do postaw twórczych i kreatywnych, rozwijanie umiejętności efektywnej pracy zespołowej i komunikacji oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział, a wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe.

Przegląd wydarzeń kwietnia

Zdecydowanie wiosennie było w kwietniu. To czas wycieczek, wyjść i czas świąteczny. Nie zabrakło atrakcyjnych konkursów udziału w ważnych akcjach.

Przegląd wydarzeń marca

Marzec to miesiąc wyjątkowy pod względem ilości wydarzeń. Zdominował je rozpoczęty sezon wycieczkowy i ogrom atrakcji przygotowanych dla podopiecznych z okazji powitania wiosny. Uczniowie przyłączyli się do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ubrali kolorowe skarpetki, aby okazać wsparcie osobom dotkniętym Zespołem Downa, świętowali z Ludolfiną - liczbą Pi, odwiedzili wodzisławskie skrzaty. Wyjątkowym wydarzeniem było okazanie wsparcia obywatelom Ukrainy.

Powitanie wiosny 2022

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis Zapachniało zajaśniało wiosna ach to ty (M. Grechuta)

Ferie 2022

Na tegoroczne ferie uczniowie czekali z wytęsknieniem, ponieważ zostały zaplanowane na ostatni termin. Okazało się, że warto było czekać! Oferta zajęć była wyjątkowo bogata i atrakcyjna. Ten fakt potwierdzają zdjęcia, na których widać uśmiechy uczniów.