Galerie

Pierwszy Dzień Wiosny 2024

Zielone przebudzenie w Wodzisławiu Śląskim. Trawniki zaczynają zielenieć, a gałęzie drzew pokrywają się pąkami. To czas, kiedy przyroda wychodzi z ukrycia i rozkwita. To również czas, kiedy przedszkolaki i uczniowie grają w zielone. Jak powitali wiosnę? Zapraszamy do galerii.

Dzień Babci i Dziadka 2024

W każdej szkole i każdym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście - babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta wnuczęta przygotowały program artystyczny, aby podziękować im za miłość, poświęcony czas, uśmiech, pomoc i opiekę. Nie zabrakło wierszy, śpiewania piosenek, gry na pianinie, tańców. Wszystko to uradowało dziadków i babcie. Na koniec spotkań dzieci złożyły życzenia, odśpiewały 100 lat i zaprosiły gości słodki poczęstunek.

Mikołajki 2023

W tym roku wszyscy podopieczni wodzisławskich placówek musieli być wyjątkowo grzeczni! Świadczy o tym fakt licznych odwiedzin Świętego w przedszkolach i szkołach podstawowych. Odwiedzinom towarzyszyło wiele atrakcji, co widać na prezentowanych zdjęciach.

105. rocznica odzyskania niepodległości w wodzisławskich placówkach

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w wodzisławskich szkołach i przedszkolach przebiegały bardzo uroczyście. Barwy narodowe widać na kazdym zdjęciu, a biało-czerwone kotyliony, przypięte do koszulek wyglądają najpiękniej. Uroczystości zakończyły się jednocześnie o godzinie 11:11 odśpiewaniem hymnu w ramach akcji "Szkoła do hymnu." Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości stało się okazją do przypomnienia o właściwej postawie w czasie śpiewania hymnu narodowego i o pięknym zwyczaju wywieszania flagi z okazji świąt narodowych. W tym momencie wszyscy mogli poczuć się zjednoczeni i dumni, że jesteśmy Polakami. To było niezwykle wzruszające i podniosłe przeżycie.

2023 Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca wręczył Nagrody Prezydenta Miasta oraz akty nadania nauczycielom, którzy otrzymali stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego i mianowanego. Uhonorowano także pracowników oświaty, którzy przeszli na emeryturę. Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

Turecka wizyta w ZSP1

Od 17 do 24 września 2023 roku miasto Wodzisław Śląski oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie gościło grupę uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły OHEP w Alanyi. Szkoła w Zawadzie już od 16 lat bierze udział w wymianie partnerskiej. Z każdym rokiem zawiązują się nowe przyjaźnie, szkoły wymieniają się doświadczeniami oraz prowadzą wspólne projekty.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty! Tradycyjne tyty wręczone pierwszakom przez prezydentów miasta. Teraz pozostaje tylko życzyć wszystkim uczniom wytrwałości i zapału do pracy nad jak najlepszymi wynikami w nauce. W nowej rzeczywistości szkolne to będzie możliwe.

Dyżur wakacyjny 2023

Czas wakacyjny to dla przedszkoli organizacja dyżurów, w czasie których przedszkolaki mają zapewnioną opiekę. Zdjęcia pokazują, że były one naprawdę atrakcyjne i obfitujące w emocje. Zapraszamy do galerii