UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Galerie

Mikołajki 2021

Dźwięk dzwoneczka, zawołania Ho, ho, ho! Tak to oznaki świadczące o nadejściu wyjątkowego gościa - Mikołaja. Ponieważ wszystkie dzieci były grzeczne święty miał ręce pełne pracy! Sale pełne uśmiechów to nic dziwnego - na 6 grudnia dzieci czekają cały rok!

Przegląd wydarzeń listopada

W wydarzeniach miesiąca listopada dominowały akcenty patriotyczne. Nie zabrakło jednak wydarzeń kulturalnych, takich jak wyjazdy na musical, czy obchody 10-lecia kokoszyckiego zespołu. Uczniowie wodzisławskiej Dwójki brali udział w wizycie w tureckim Stambule, a dla przedszkolaków ważnym wydarzeniem były obchody Dnia Misia, czy zmagania z wypiekami w ramach poznania zawodu piekarza. Kilka placówek zwróciło uwagę na wsparcie dzieci chorych na nowotwory w ramach Dnia Piżamy. Zapraszamy do galerii.

Przegląd wydarzeń października

Miesiąc październik to ogrom ważnych i atrakcyjnych wydarzeń w wodzisławskich placówkach. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w świętował 125 rocznicę istnienia. Żłobek Miejski nr 1 świętował swoje 10-lecie. Przedszkolaki nie zapomniały o Święcie Dyni, czy Święcie Drzewa. Nie zabrakło działań związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania, Dniem Edukacji Narodowej, realizacją projektu polsko-czeskiego "Przedszkola bez granic." Przedszkola odwiedzili odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji ze Sznupkiem. Szkoły podstawowe świętowały Europejski Dzień Języków Obcych oraz wspierały dzieci chore na nowotwory w akcji Dzień Piżamy. Zapraszamy do galerii!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-22

Pandemia zmieniła nasze życie, ale uczniowie z nadzieją i radością przekroczyli szkolne progi. Szczególnym wydarzeniem tego dnia było powitanie w progach szkoły najmłodszych uczniów. Do nich tradycyjnie powędrowały miejskie rogi obfitości. "Wodzisławska Tyta Pierwszaka" to akcja, którą Urząd Miasta realizuje od kilku lat. Pierwszoklasiści byli przejęci, ale z dumą i uśmiechem podchodzili do pasowania na ucznia. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego, zdrowego i owocnego roku szkolnego.

Sierpniowy dyżur wakacyjny

Przedszkola dyżurujące w sierpniu również przygotowały dla podopiecznych wiele atrakcyjnych zajęć. Przeglądając zdjęcia można zauważyć na buziach maluchów wyrazy twarzy świadczące o atrakcyjności zajęć. Zapraszamy do galerii.

Dyżur wakacyjny 2021

Lipcowy dyżur w wodzisławskich przedszkolach przebiegał w miłej, radosnej atmosferze. Na podopiecznych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez nauczycieli. Jak widać przedszkolaki bawiły się i uczyły z uśmiechami na buziach.

Zakończenie roku szkolnego 2020-21

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego wypoczynku uczniów i nauczycieli po kolejnym trudnym roku. Życzymy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom by nadchodzące wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dzień Dziecka 2021

W mieście 1 czerwca było wyjątkowo gwarnie i było słychać w każdym jego zakątku śmiech i okrzyki kibicowania. Tak świętowano tegoroczny Dzień Dziecka. Wodzisławskie placówki przygotowały dla swoich podopiecznych całe mnóstwo atrakcji, które sprawiły, że ten dzień milusińscy zapamiętają na długo.