Galerie

Ekorajd 2024

Jak można połączyć ekologię ze sportem i wiedzą to tajemnica organizatorów tegorocznej edycji Ekorajdu, czyli Miejskiej Rady Uczniowskiej we współpracy z Miastem Wodzisław Śląski i Ekodoradcą. Efekty tego można zobaczyć w naszej galerii.

Dzień Dziecka 2024

W Wodzisławiu Śląskim obchody Dnia Dziecka są pełne radości i atrakcji dla najmłodszych. Szkoły i przedszkola organizują różnorodne wydarzenia, takie jak festyny, konkursy plastyczne, występy artystyczne, rozgrywki sportowe oraz zabawy na świeżym powietrzu. To wyjątkowy dzień, kiedy dzieci mogą cieszyć się wspólnie z rówieśnikami i otrzymywać upominki.

MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja

Wyjątkowe coroczne wydarzenie w naszym mieście, które potrwa od 20 do 25 maja br. - „MASKA: Spotkania z kulturą - edukacja, integracja”. Podczas kilku dni trwania imprezy w wodzisławskich instytucjach kultury na uczestników czeka spora dawka niezapomnianych przeżyć kulturalnych. Zapraszamy do galerii z pierwszego dnia - występó dzieci w Wodzisławskim Centrum Kultury.

II Festiwal Robotów

25 kwietnia 2024 r. w Zespole Szklono – Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się Miejski Konkurs Programowania „ FESTIWAL ROBOTÓW”, w którym uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą z konstruowania i programowania robotów. - łącznie 34 zawodników w 2 kategoriach wiekowych.

VIII Wodzisławski Festiwal Kreatywności

33 drużyny z wodzisławskich placówek oświatowych, 4 kategorie wiekowe. Ogrom radości i dobrej zabawy. W Wodzisławskim Centrum Kultury swój finał miał VIII Wodzisławski Festiwal Kreatywności. Do uczestników powędrowały pamiątkowe upominki, zaś do najlepszych drużyn nagrody. Wszystkim grupom należą się wielkie brawa, gratulujemy!

Pierwszy Dzień Wiosny 2024

Zielone przebudzenie w Wodzisławiu Śląskim. Trawniki zaczynają zielenieć, a gałęzie drzew pokrywają się pąkami. To czas, kiedy przyroda wychodzi z ukrycia i rozkwita. To również czas, kiedy przedszkolaki i uczniowie grają w zielone. Jak powitali wiosnę? Zapraszamy do galerii.

Dzień Babci i Dziadka 2024

W każdej szkole i każdym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście - babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta wnuczęta przygotowały program artystyczny, aby podziękować im za miłość, poświęcony czas, uśmiech, pomoc i opiekę. Nie zabrakło wierszy, śpiewania piosenek, gry na pianinie, tańców. Wszystko to uradowało dziadków i babcie. Na koniec spotkań dzieci złożyły życzenia, odśpiewały 100 lat i zaprosiły gości słodki poczęstunek.

Mikołajki 2023

W tym roku wszyscy podopieczni wodzisławskich placówek musieli być wyjątkowo grzeczni! Świadczy o tym fakt licznych odwiedzin Świętego w przedszkolach i szkołach podstawowych. Odwiedzinom towarzyszyło wiele atrakcji, co widać na prezentowanych zdjęciach.