UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Galerie

VI Wodzisławski Festiwal Kreatywności

W dniach 16-17 maja br. odbył się VI Wodzisławski Festiwal Kreatywności. W Festiwalu wzięły udział 42 drużyny ze wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zadania festiwalowe odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1. Natomiast sam finał miał miejsce w Wodzisławskim Centrum Kultury. Celem Festiwalu jest zachęcanie uczniów i dzieci do postaw twórczych i kreatywnych, rozwijanie umiejętności efektywnej pracy zespołowej i komunikacji oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział, a wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe.

Przegląd wydarzeń kwietnia

Zdecydowanie wiosennie było w kwietniu. To czas wycieczek, wyjść i czas świąteczny. Nie zabrakło atrakcyjnych konkursów udziału w ważnych akcjach.

Przegląd wydarzeń marca

Marzec to miesiąc wyjątkowy pod względem ilości wydarzeń. Zdominował je rozpoczęty sezon wycieczkowy i ogrom atrakcji przygotowanych dla podopiecznych z okazji powitania wiosny. Uczniowie przyłączyli się do Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ubrali kolorowe skarpetki, aby okazać wsparcie osobom dotkniętym Zespołem Downa, świętowali z Ludolfiną - liczbą Pi, odwiedzili wodzisławskie skrzaty. Wyjątkowym wydarzeniem było okazanie wsparcia obywatelom Ukrainy.

Powitanie wiosny 2022

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis Zapachniało zajaśniało wiosna ach to ty (M. Grechuta)

Ferie 2022

Na tegoroczne ferie uczniowie czekali z wytęsknieniem, ponieważ zostały zaplanowane na ostatni termin. Okazało się, że warto było czekać! Oferta zajęć była wyjątkowo bogata i atrakcyjna. Ten fakt potwierdzają zdjęcia, na których widać uśmiechy uczniów.

Mikołajki 2021

Dźwięk dzwoneczka, zawołania Ho, ho, ho! Tak to oznaki świadczące o nadejściu wyjątkowego gościa - Mikołaja. Ponieważ wszystkie dzieci były grzeczne święty miał ręce pełne pracy! Sale pełne uśmiechów to nic dziwnego - na 6 grudnia dzieci czekają cały rok!

Przegląd wydarzeń listopada

W wydarzeniach miesiąca listopada dominowały akcenty patriotyczne. Nie zabrakło jednak wydarzeń kulturalnych, takich jak wyjazdy na musical, czy obchody 10-lecia kokoszyckiego zespołu. Uczniowie wodzisławskiej Dwójki brali udział w wizycie w tureckim Stambule, a dla przedszkolaków ważnym wydarzeniem były obchody Dnia Misia, czy zmagania z wypiekami w ramach poznania zawodu piekarza. Kilka placówek zwróciło uwagę na wsparcie dzieci chorych na nowotwory w ramach Dnia Piżamy. Zapraszamy do galerii.

Przegląd wydarzeń października

Miesiąc październik to ogrom ważnych i atrakcyjnych wydarzeń w wodzisławskich placówkach. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w świętował 125 rocznicę istnienia. Żłobek Miejski nr 1 świętował swoje 10-lecie. Przedszkolaki nie zapomniały o Święcie Dyni, czy Święcie Drzewa. Nie zabrakło działań związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania, Dniem Edukacji Narodowej, realizacją projektu polsko-czeskiego "Przedszkola bez granic." Przedszkola odwiedzili odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji ze Sznupkiem. Szkoły podstawowe świętowały Europejski Dzień Języków Obcych oraz wspierały dzieci chore na nowotwory w akcji Dzień Piżamy. Zapraszamy do galerii!