UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Galerie

Balaton

Miejsce gdzie możesz zażyć kąpieli, odpocząć, poczuć dawkę adrenaliny - to wszystko zapewnia wodzisławski Balaton - miejsce, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta.

Baszta

W leśnych zastępach Grodziska znajdował się kiedyś zameczek myśliwski. Obecnie, możemy oczy cieszyć jego pozostałością czyli Wieżą Romantyczną.

Dworek Jedłownik

Piękny budynek, którego powstanie datuje się na lata 80-te XIX wieku. Zlokalizowany w dzielnicy Jedłownik, idealnie wpasował się w tamtejszy krajobraz.

Dworzec Kolejowy

Dworzec kolejowy w 2019 r. został zrewitalizowany i zaadaptowany pod Centrum Przesiadkowe Wodzisław Śląski oraz pod Centrum Aktywności Społecznej.

Koncentraty

Wodzisławskie "koncentraty" na miejskim planie znajdują się od połowy lat 70-tych zeszłego wieku. Istniała obawa, że budynek ten zostanie rozebrany, ale udało się go odratować i tchnąć w niego nowego ducha.

Kościół Ewangelicki i sąd

XV-wieczny kościół to ciekawy budynek na mapie Wodzisławia Śląskiego. II Wojna Światowa nie obeszła się z nim zbyt łaskawie, ale udało mu się przywrócić dawną świetność.

Kościół Rynek

Idealne zamknięcie panoramy Starego Miasta to właśnie Kościół Parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Góruje nad rynkiem i jest jego charakterystycznym elementem.

Muzeum i USC

Pałac Dietrichsteinów to idealne miejsce, zarówno na powrót do przeszłości, jak również na rozpoczęcie nowej drogi życia. Dlatego zlokalizowano w nim Muzeum i Urząd Stanu Cywilnego.