Fundusz Inicjatyw Społecznych

W Wodzisławiu Śląskim powstał Fundusz Inicjatyw Społecznych. Po wsparcie realizacji swoich pomysłów do miasta od 19 marca mogą zgłaszać się wodzisławianie, nieformalne grupy mieszkańców, stowarzyszenia, kluby czy fundacje. Środki są przydzielane do wyczerpania puli 100 tys. zł, wygospodarowanej z wolnych środków budżetu miasta.

Fundusz to nowy pomysł z cyklu #tworzyMYwodzisław, stworzony z myślą o mieszkańcach miasta, ich kreatywności, potrzebach tworzenia, z myślą o możliwości poszerzenia oferty wydarzeń.

Środki w ramach Funduszu będą mogły zostać przeznaczone na kulturę oraz animację różnorodnych wydarzeń. Wśród preferowanych wydarzeń znalazły się te, organizowane z myślą o lokalnej społeczności, planowane przy wykorzystaniu miejskich obiektów, jak również nawiązujące do upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości.

Na każdy wybrany do realizacji projekt zostanie przeznaczonych maksymalnie 10 tys. zł z puli 100 tys. zł. Do organizacji pozarządowych środki będą wędrować w ramach "małych grantów".

Jak zgłosić swój projekt? Odbywa się to poprzez pisemny wniosek o "mały grant" lub pisemne zgłoszenie pomysłu w przypadku osób niezrzeszonych w organizacjach.

Wnioski i pomysły od 19 marca można składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Bogumińska 4b). W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 32 459 05 35.

Zapraszamy także do zapoznania się i udostępniania prezentacji dot. Funduszu Inicjatyw Społecznych (kliknij tutaj).