EkoPoranek w sobotę na rynku

Sobotę, 18 maja poświęcimy w naszym mieście tematowi ekologii. Tego dnia cotygodniowy Wodzisławski Ekobazar wzbogacony zostanie o coroczny Kwiatobazar, ale też i specjalny event ekologiczny. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach sadzenia kwiatów czy robienia ekologicznych doniczek, ale także porozmawiać z przedstawicielami PWiK, Straży Miejskiej czy Policji. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

EKOporanek

Ciekawym uzupełnieniem tegorocznej odsłony Kwiatobazaru i cotygodniowego Ekobazaru będzie event ekologiczny. W Wodzisławiu Śląskim stawiamy na ekologię, dlatego warto wprowadzać dobre nawyki oraz inspirować do podejmowania ekologicznych wyborów. Pomogą nam w tym zaplanowane w ramach tego wydarzenia warsztaty oraz spotkania ze specjalistami.

W programie znalazły się:

  • Poranne rozciąganie z Tomaszem Majewskim z Fitvision,
  • warsztaty robienia eko doniczek z plastikowych butelek z Ekodoradczynią,
  • warsztaty sadzenia kwiatów ze Służbami Komunalnymi Miasta w Wodzisławiu Śląskim,
  • warsztaty artystyczne z wykorzystaniem drewnianych odpadów z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla" i Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku,
  • spotkanie ze specjalistami z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim,
  • spotkanie ze strażnikami Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim,
  • warsztaty robienia magnesów.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 na wodzisławskim Rynku i potrwa do godz. 14:00.

- Ekologia to już nie tylko moda. Niestety wiele osób nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że zmiany klimatu zachodzą w alarmującym tempie. W naszym mieście stawiamy na ekologiczne podejście do życia i chcemy kształtować wśród wodzisławian prawidłowe postawy i utrwalać dobre nawyki. Takie eventy, jak ten 18 maja mają nam w tym pomóc. Pokazać, że ekologiczny styl życia to nie tylko oszędność wody i zmniejszanie emisji spalin, ale znacznie więcej dobrych praktyk, które nic nas nie kosztują, a mogą mieć ogromny wkład w ochronę otaczającej nas przyrody - mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Kwiatobazar

Wodzisławski Kwiatobazar to wydarzenie, które od kilku lat odbywa się na wodzisławskim rynku w kwietniu lub maju. Miłośnicy ogrodnictwa mają wtedy możliwości zakupu unikalnych roślin i produktów ogrodniczych od loklanych sprzedawców.

Wodzisławski Ekobazar

Wodzisławski Ekobazar na Rynku to wydarzenie stworzone z myślą o osobach, które cenią sobie naturalne produkty i ekologiczne podejście do życia. W każdą sobotę od godz. 9:00 można tam nabyć ekologiczne produkty od lokalnych wystawców. Pieczywo, kiszonki, wędliny, sery, pasty, miód to tylko niektóre z nich. Ekobazar swoją premierę miał we wrześniu 2019 roku i spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Dzięki temu na stałe wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń.